تلفن همراه

جهرمی: رگولاتوری درباره توانمندی مدیریت پیشنهادی رایتل نگران است/ با کار رسانه‌ای مدیرعامل منصوب نمی‌شود و هنوز حکمی صادر نشده است

 
ICTna.ir : وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص بحث‌های اخیر مطرح شده درخصوص انتصاب مینا مهرنوش، به عنوان مدیرعامل رایتل اظهار داشت: شرایط رایتل یک مقدار خاص است و باید با ملاحظات بیشتری درباره آن اقدام شود.
 
Jahromi2222.jpg
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، محمدجواد آذری جهرمی، در حاشیه جلسه امروز هیات دولت افزود: البته او هنوز منصوب نشده اند درحالیکه دیشب در صدا و سیما خبری درخصوص انتصاب ایشان منتشر شده بود اما او درحال حاضر عضو هیات مدیره رایتل است و تصمیم‌گیری درخصوص آن برعهده هیات مدیره رایتل و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی است.
 
او گفت: پیشنهاد انتصاب او را با ما مطرح کردند اما به دلیل اینکه شرایط سهم بازار و وضعیت مالی رایتل نسبت به سایر شرکت‌ها مناسب نیست و به سرمایه‌گذاری جدی از سمت سرمایه‌گذار و حرکت جدی برای بازیابی خودش نیاز دارد، مقداری نگرانیم.
 
به گفته جهرمی، گزینه پیشنهادی برای مدیرعاملی رایتل را با ما مطرح کردند تا سازمان تنظیم مقررات بررسی کند که در بررسی‌های اولیه درخصوص وجود توانمندی ایشان برای پذیرش این مسوولیت، ابزار نگرانی کردند.
وزیر ارتباطات گفت: فکر می‌کنم با کار رسانه‌ای میدرعامل منصوب نمی‌شود و بهتر است این موضوع را در رسانه پیش نبرند چون مناسب نیست.
 
او افزود: او را به ما معرفی کرده و درحال ارزیابی هستند. باید صبر کنیم ببینیم نتیجه ارزیابی چه می‌شود. اگر صلاحیت فنی تایید شد، منصوب می شوند اگرنه درصورت تشخیص خودشان می توانند گزینه دیگری را بگذارند.
جهرمی تاکید کرد: البته منع قانونی هم برای انتصاب این فرد توسط هیات مدیره و سرمایه‌گذار رایتل وجود ندارند و در اختیار شرکت است و هماهنگی‌های صورت گرفته بخاطر هماهنگی بیشتر بخش‌های مختلف است.
 
به گفته وزیر ارتباطات، خانم‌های موفق در عرصه فناوری اطلاعات کم نداریم بطوریکه اکنون در خود وزارت ارتباطات، شرکت مخابرات ایران، ایرانسل و همراه اول مدیران زن در تراز بالا و سطوح بالای مدیریتی حضور دارند.
 

​​