لبه تکنولوژی

شیاومی به دنبال تولید خودروی شاسی بلند است!

منبع: xiaomi shop
شایعات زیادی در مورد پروژه مشترک شیائومی و تولید کننده خودرو چینی – شرکت Bestune – منتشر شده بود و سرانجام، به واقعیت پیوست. شیائومی یک برنامه تامین مالی‌ برای نسخه شیائومی Bestune T77 راه اندازی کرده است. یکی از ویژگی‌های مهم این SUV پشتیبانی از دستیار صوتی XiaoAI می‌باشد.
 
این دستیار صوتی، یک کاراکتر را به نمایش می‌گذارد که روی یک صفحه نمایش هولوگرافیک سه بعدی قرار می‌گیرد؛ به طوریکه کاربر حتی می‌تواند لباس‌های این شخصیت را تغییر دهد (۴۳ لباس برای انتخاب وجود دارد).
 
 
دستیار صوتی XiaoAl می‌تواند به سوالات راننده در مورد جاده پاسخ داده، مسیر را برنامه ریزی کرده و حتی لوازم خانگی که به سیستم خانه هوشمند متصل هستند را کنترل کند.
 
 
و اما پارامترهای این وسیله نقلیه چگونه است؟
 
این SUV به موتور توربو ۱٫۲ لیتری مجهز شده است و ۱۴۳ اسب بخار قدرت دارد. این ماشین با گزینه‌های گیربکس MT و AMT در دسترس می‌باشد.
 
bestune-3.jpg
 
نقطه ضعف این ماشین این است که فقط برای بازار چین تولید می‌شود و XiaoAI فقط لهجه‌های چینی و محلی را می‌فهمد. این مدل در حال حاضر بیش از ۱۴۰ پیش سفارش ثبت کرده است.
 
با این حال، این کار یک قدم بزرگ رو به جلو برای شیائومی است و تا راه اندازی یک ماشین متعلق به خود شرکت احتمالاً فقط مسئله زمان مطرح است.

​​