رسانه‌های اجتماعی

بررسی اطلاعات متقاضیان ویزای آمریکا با حسابهای کاربری جعلی

منبع: خبرگزاری مهر
 
افسران سازمان «خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا» می توانند با ایجاد حساب های کاربری جعلی در شبکه های اجتماعی اطلاعات متقاضیان ویزا و گرین کارت را در این پلتفرم ها بررسی کنند.
 
به نقل از آسوشیتدپرس،  روز جمعه«وزارت امنیت میهن ایالات متحده آمریکا» به طور آنلاین بیانیه جدیدی منتشر کرد که طبق آن ممنوعیت پیشین درباره ایجاد حساب کاربری جعلی توسط افسران لغو شده است.
 
طبق این بیانیه حساب های کاربری و هویت های جعلی به کارآگاهان اجازه می دهد هنگام صدور اجازه ورود افراد به آمریکا، راحت تر شواهد احتمالی از کلاهبرداری یا نگرانی های امنیتی درباره آنان را بررسی کنند.
 
البته پیش از این تغییرات، وزارت امور خارجه آمریکا نیز اقداماتی را انجام داده بود. این وزارت خانه از ماه ژوئن از درخواست کنندگان ویزای آمریکا می خواهد نام کاربری خود در شبکه های اجتماعی را اعلام کنند. 
 
این در حالی است که ایجاد حساب کاربری جعلی خلاف سیاست های شبکه هایی مانند فیس بوک و توئیتر  است و هنوز مشخص نیست چگونه ایجاد این حساب ها به فرایند بررسی اعطای ویزا کمک می کند.
 
توئیتر در همین راستا طبق بیانیه ای اعلام کرده است: استفاده از حساب کاربری جعلی برای بررسی اطلاعات توئیتر جهت نظارت مداوم بر افراد خلاف سیاست های ما است. ما می خواهیم سیاست های پیشنهادی «سازمان خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا» را بدانیم تا هماهنگی آنها با شرایط استفاده از سرویس های ما مشخص شود.
 
 اما فیس بوک هنوز در این باره اظهار نظری نکرده است.

​​