رگولاتوری

باحکم وزیر علوم: سرپرست پارک علم و فناوری خلیج فارس منصوب شد

منبع: خبرگزاری مهر
 
وزیر علوم با صدور حکمی سرپرست پارک علم و فناوری خلیج فارس(قشم) را منصوب کرد.
 
 به نقل از وزارت علوم؛ منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی، محمد شریف رنجبر را به عنوان سرپرست پارک علم و فناوری خلیج فارس(قشم) منصوب کرد.
در این حکم انتصاب خطاب به رنجبر آمده است:
 
ضمن تشکر از زحمات دکتر فتی و آرزوی توفیق برای وی، بر اساس پیشنهاد معاون پژوهش و فناوری، به موجب این حکم به سمت سرپرست پارک علم و فناوری خلیج فارس(قشم) منصوب می‌شوید.
 
انتظار می‌رود با پیگیری‌های جنابعالی و مساعدت‌های سازمان منطقه آزاد قشم و مدیر عامل  سازمان، توافق نهایی برای واگذاری اراضی، شرایط مورد نظر هیئت امنای پارک برای تداوم کار پارک و پشتیبانی از شرکت‌ها و موسسات فراهم شود.
 
ان‌شاءالله با توکل به خداوند سبحان، پیروی از آموزه‌های اسلامی و مبانی علمی، مأموریت‌ها و وظایف محوّله را برپایه قوانین، سیاست‌ها و برنامه‌های مصوّب دولت تدبیر و امید و طرح‌های پیشنهادی به مجلس شورای اسلامی اجرا، نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری ایفا کنید.
 
محمدشریف رنجبر متولد ۱۳۵۲ در قشم و عضو هیئت علمی دانشگاه هرمزگان است.
 
وی دانش‌آموخته کارشناسی زیست شناسی از دانشگاه شهید باهنر کرمان، کارشناسی ارشد رشته علوم دریایی و اقیانوسی-گرایش بیولوژی دریا از دانشگاه شهید چمران اهواز و دکتری در رشته بیولوژی دریا از دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر است.
 
رنجبر، چاپ بیش از ۲۵  مقاله علمی-پژوهشی در مجلات نمایه شده ISI و ISC، انتشار بیش از ۳۰ مقاله در کنفرانس های ملی و بین المللی، راهنمایی و مشاوره ۲۷ پایاننامه کارشناسی ارشد یا دکتری حرفهای/دکتری تخصصی و مدیریت ۳ طرح پژوهشی ملی و بین‌المللی در دانشگاه هرمزگان را در کارنامه فعالیت‌های علمی و پژوهشی خود دارد.
 
از سوابق اجرایی وی می‌توان به معاون فناوری و پشتیبانی پارک زیست فناوری خلیج فارس-جزیره قشم از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۸، دبیر شورای فناوری پارک زیست فناوری از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۸، عضو شورای اسلامی شورای شهر قشم در دورههای اول و پنجم، کارشناس ارشد ارزیابی در مدیریت محیط زیست منطقه آزاد قشم از ۱۳۸۰-۱۳۸۵، عضو شورای عالی ارزیابی زیست محیطی سازمان منطقه آزاد قشم از بهمن ماه ۱۳۹۱، عضو کمیته راهبری ملی در برنامه کمکهای کوچک تسهیلات جهانی محیط زیست در ایران (GEF/SGP) و مدیر ۵ طرح اجرایی/توانمندسازی جوامع روستایی-صیادی برنامه کمکهای کوچک تسهیلات جهانی محیط زیست و همکار بیش از ۲۰ طرح  اشاره کرد.

​​