فناوری اطلاعات

تفاهم‌نامه همکاری میان فاوای شهرداری و دانشگاه علم و صنعت امضا شد

منبع: پیوست
 
سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران و دانشگاه علم و صنعت در حاشیه مراسم اختتامیه دومین چالش نوآوری تهران هوشمند با یکدیگر تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
 
 در این مراسم محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران، پیش از امضای تفاهم‌تامه اعلام کرد شهرداری قصد دارد تصدی‌گری خود را کاهش دهد و با کمک بخش خصوصی و دیگر بخش‌ها کارهای مرتبط با خود را پیش ببرد. او در ادامه با اشاره به اینکه چنین تصمیمی باعث افزایش سرعت کارها خواهد شد گفت: «شهرداری می‌خواهد زمینه‌ساز توسعه فناوری باشد و بزرگترین کاری که در توان ما قرار دارد و قصد انجام آن را داریم باز کردن بازار برای اکوسیستم استارت‌آپی از طریق معرفی نیازهای شهری است.» 
 
در بخش دیگری از این مراسم علی یقطین، سرپرست مرکز و دبیرخانه تهران هوشمند هم اعلام کرد شهرداری در دوره جدید مدیریتی تغییراتی کرده و می‌خواهد رفتار سنتی خود را تغییر دهد و برای انجام سازوکارهایش از حوزه‌های نوآوری کمک بگیرد. به گفته یقطین مدیریت تغییر در ساختار سنتی کار راحتی نیست؛ اما در نگاه فعلی شهرداری آنها می‌خواهند اکوسیستم استارت‌آپی به عنوان بازوی اجرایی برای این نهاد عمل کند. 
 
برگزیدگان دومین چالش نوآوری
اختتامیه دومین چالش «نوآوری تهران هوشمند» که در بیست‌وپنجمین نمایشگاه الکامپ برگزار شده بود امروز (۹شهریور) با اهدای جوایز به تیم‌های منتخب به پایان رسید. براین اساس
 
برنده رتبه اول این چالش «دیجی مپ» معرفی شد؛ سرویسی که هدفش به‌صرفه‌ کردن سفرهای داخل و خارج شهروندان است. «اسمارت فمیلی» سوپر اپ ارائه دهنده خدمات شهری هم توانست رتبه دوم این چالش را به دست بیاورد. اما جایگاه سوم این چالش هم به تیم «جیب یار» فعال در حوزه فین‌تک رسید.
 
اولین چالش «نوآوری تهران هوشمند» در حاشیه نمایشگاه تهران هوشمند و آذر ماه سال گذشته برگزار شد که در آن و برای اولین بار امکان دسترسی به ۲۱، API سرویس‌های شهری سوی شهرداری برای استارت‌آپ‌ها فراهم شد. در رویداد دوم اما شهرداری تعداد این API ها را به ۴۴ مورد رساند و در مراسم امروز اعلام شد که امکان دسترسی به APIهای بیشتری از سوی شهرداری در رویداد سوم که آذر ماه امسال و در نمایشگاه شهر هوشمند برگزاری می‌شود فراهم خواهد شد.

​​