تلفن همراه

پیاده‌راه میدان امام خمینی منتظر کاهش ضریب امنیتی ساختمان زیرساخت

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران گفت: وزیر ارتباطات اعلام کرده تا درصورت اجرای طراح آرام سازی ترافیکی و پیاده محور شدن محدوده میدان امام خمینی(ره) ساختمان مخابرات در بلندمدت از رده حساس بودن خارج شود.
 
 
عبدالرضا گلپایگانی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره طرح بهسازی میدان امام خمینی، اظهار کرد: یکی از عناصر بااهمیت در میدان امام خمینی(ره) ساختمان مخابرات است به همین دلیل یکی از ذی‌نفعان میدان، مخابرات محسوب می‌شود. از این رو مدتهاست نماینده وزارت ارتباطات در جلساتی که در شهرداری تهران برگزار می‌شود، شرکت می‌کند تا تاثیرات آرام‌سازی ترافیکی و پیاده‌محور شدن این محدوده نیز ارزیابی شود.
 
وی افزود: به واسطه اینکه ساختمان مخابرات یکی از ساختمان‌های حساس از نظر امنیتی است و از آنجایی که پیاده‌محور شدن با محدودیت‌های ناشی از حساس بودن ساختمان مغایرت دارد، وزیر ارتباطات اعلام آمادگی کرده تا ساختمان را در بلند مدت به این سمت سوق دهند که از رده حساس بودن خارج شود.
 
معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران تصریح کرد: این امر اتفاق مبارکی برای دیدگاهی است که می‌خواهد میدان امام خمینی را به یکی از میادین تاریخی کشور به فضای پیاده راه تبدیل و به مردم هدیه کند.

​​