تلفن همراه

رونمایی از نخستین تراشه نسل پنجم سامسونگ

منبع: خبرگزاری فارس
سامسونگ از نخستین تراشه نسل پنجم خود برای استفاده در شبکه‌های جدید مخابراتی رونمایی کرد که هم مجهز به مودم نسل پنجم بوده و هم پردازنده‌ای کامل است.
 
به نقل از زددی نت سامسونگ از نخستین تراشه نسل پنجم خود برای استفاده در شبکه های جدید مخابراتی به نام Exynos 980 رونمایی کرد که هم مجهز به مودم نسل پنجم بوده و هم پردازنده ای کامل است.
 
 
این تراشه از انتقال داده با سرعت 2.55 گیگابیت در ثانیه در شبکه های نسل پنجم پشتیبانی می کند، این سرعت در شبکه های نسل چهارم به یک گیگابیت در ثانیه کاهش می یابد. سرعت مذکور در شبکه های نسل پنجم در ارتباط دو طرفه بیش از  3.55گیگابیت در ثانیه است.
 
تراشه یاد شده مبتنی بر معماری 8 نانومتری و هشت هسته ای است. از مجموع هسته های یادشده دو هسته از نوع Cortex-A77 و شش هسته از نوع Cortex-A55 هستند. پردازنده گرافیکی تراشه مذکور هم از نوع Mali G76 است.
 
تراشه نسل پنجم سامسونگ مجهز به یک واحد پردازش عصبی نیز هست که مجهز به هوش مصنوعی بوده و قادر به حفاظت از اطلاعات خصوصی، فیلتر کردن محتوا و مدیریت هوشمند برخی ابزار مانند دوربین ها و غیره است. قیمت نهایی و زمان عرضه عمومی این تراشه هنوز مشخص نیست.

​​