فناوری اطلاعات

مدیرعامل سرآوا در سکوت تغیییر کرد؛ سعید رحمانی از ایران رفت

منبع: پیوست
 
تایید خبر انتخاب «علی سمساریلر» به عنوان مدیرعامل جدید شرکت سرآوا از دور جدید تغییرات مدیریتی در شناخته‌ترین سرمایه‌گذار حوزه استارت‌آپی کشور پرده برداشت.
 
 سعید رحمانی، مدیرعامل پیشین این شرکت از ۳ ماه گذشته به دلیل فشارهای بیرونی از کشور خارج شده و تاکنون باز نگشته است. با خالی شدن صندلی مدیرعاملی در مشهورترین شرکت سرمایه‌گذاری استارت‌آپی کشور، در نهایت ۳ روز پیش و در مراسمی اعضای هیات‌ مدیره این شرکت، علی سمساریلر که پیش از این مدیر توسعه کسب‌وکار این شرکت بوده را به عنوان مدیرعامل جدید انتخاب کردند. شنیده‌ می‌شود سمساریلر نیز مانند بخشی از تیم مدیریتی سرآوا از بستگان رحمانی است. تاکنون و بعد از تماس‌های پیوست با سمساریلر او حاضر به پاسخگویی برای انتخابش در این جایگاه نشده‌ است.
 
شنیده‌های پیوست حکایت از این دارد که برخی فشارها از سوی نهادهایی باعث شده تا سعید رحمانی تصمیم به خروج از کشور بگیرد. در چند سال گذشته خبرهای مختلفی در مورد برخورد با این شرکت شنیده شده است. برای نمونه اردیبهشت سال گذشته علی سمساریلر که در آن زمان یکی از معاونان سعید رحمانی بود در گفت‌وگو با پیوست خبر از حمله افراد ناشناس به دفتر سرآوا در تهران را داد. در همان زمان سمساریلر به پیوست اعلام کرده بود که گروهی با حمله شبانه به این شرکت دست به تخریب دفتر سرآوا زده‌اند. همچنین پیش از این خبر هم اعلام شده بود که دفتر سرآوا توسط نهادی پلمب و مدارک شرکت توسط نیروهای امنیتی از این شرکت خارج شده است هرچند که سرآوا در همان زمان این خبرها را تکذیب کرد.
 
 
شرکت سرآوا تا کنون و با سرمایه‌گذاری در شرکت‌های شناخته‌شده استارت‌آپی از جمله دیجی‌کالا و کافه‌بازار مورد توجه و البته انتقاد گروه‌های مختلف فعال در این اکوسیستم بوده است. هرچند نمی‌توان نقش کلیدی تیم اولیه سرآوا و البته سعید رحمانی را در این موفقیت تکذیب کرد.
 
بسیاری اعداد و ارقام سرمایه‌گذاری شده این شرکت روی شرکت‌های استارت‌آپی را اغراق‌آمیز دانسته و اعلام می‌کنند مجموعه این فعالیت‌ها باعث ایجاد حباب در اکوسیستم استارت‌آپی کشور شده‌ است. همچنین از سال گذشته نیز خبر ادغام احتمالی دو پلتفرم در زمینه تخفیف و خرید گروهی یعنی تخفیفان و نت‌برگ و پیوستن این دو شرکت به گروه سرمایه‌گذاری سرآوا سر و صدای زیادی در بازار استارت‌آپی کشور ایجاد کرد هرچند که براساس شنیده‌های پیوست با تغییرات مدیریتی در سرآوا این ادغام‌ها نیز مسکوت باقی خواهد ماند.

​​