تلفن همراه

تلاش برای تولید گوشی های نسل پنجم ارزان با همکاری کوالکوم

منبع: خبرگزاری فارس
تراشه هایی که گوشی های تلفن همراه را با شبکه های نسل پنجم سازگار می کنند، گران قیمت هستند و دو شرکت فناوری در تلاش برای حل این مشکل هستند.
 
 
به نقل از آسین ایج، دو شرکت ریلمی و کوالکوم در حال همکاری برای تولید تراشه های جدیدی به منظور سازگار کردن گوشی های هوشمند با استاندارد مخابراتی نسل پنجم هستند. اما اولویت هر دو شرکت ساخت تراشه هایی است که قیمت بالایی نداشته باشند.
 
 
 
 
کاهش قیمت تراشه های یادشده باعث می شود هزینه تمام شده تولید گوشی های سازگار با شبکه های نسل پنجم نیز کاهش یابد و عموم مردم بتوانند چنین گوشی هایی را خریداری کنند. شرکت ریلمی که خود سازنده انواع گوشی های هوشمند است قصد دارد با اجرای این ابتکار عمل به یکی از اولین شرکت هایی تبدیل شود که تلفن های همراه نسل پنجم ارزان قیمت را روانه بازار می کنند.
 
کوالکوم چندی قبل از تولید تراشه های اسنپ دراگون 7 سری 5G خود برای استفاده در گوشی های هوشمند خبر داد. اما این تراشه ها قیمت بالایی دارند و لذا اکثر مردم نمی توانند گوشی های مجهز به آنها را خریداری کنند.
 
انتظار می رود تراشه های ارزان قیمت تر نسل پنجم نیز از امکانات اصلی مدل های گران تر این تراشه ها مانند موتور هوش مصنوعی کوالکوم بهره مند باشند. این دو شرکت قبلا هم با یکدیگر همکاری داشته و ریلمی از تراشه های جدید اسنپ دراگون 855 پلاس در گوشی های پیشرفته خود بهره گرفته بود.

​​