تلفن همراه

سیستم عامل جدید اپل، آیفون های قدیمی را کند می کند

منبع: خبرگزاری فارس
در شرایطی که اپل سیستم عامل جدید آی او اس را عرضه کرده خبرها حاکیست که نصب آن بر روی مدل های قدیمی آیفون این گوشی ها را کند می کند.
 
 
 به نقل از اسین ایج، آی او اس 13 که روز گذشته برای نصب بر روی ایفون های جدید عرضه شد می تواند گوشی های آیفون قدیمی که از سال 2017 به قبل عرضه شده اند را کندتر کند.
 
 
 
قرار است به زودی یک نسخه به روزتر از سیستم عامل آی او اس به نام آی او اس 13.1 هم عرضه شود. این نسخه جدید از آی او اس بر عملکرد پردازنده های آیفونهای قدیمی تر تاثیر منفی دارد و به خصوص آیفون های ایکس آر و ایکس اس را کند می کند.
 
اپل قبلا به طور ضمنی اعتراف کرده بود که با هر بار به روزرسانی سیستم عامل آی او اس برای آیفون های جدید، در صورت نصب این سیستم عامل بر روی آیفون های قدیمی تر شاهد کندشدن این گوشی ها خواهیم بود. به نظر می رسد این اقدام یکی از تمهیدات اپل برای وادار کردن کاربران به خرید مدل های تازه تر آیفون است.
 
گفته می شود عملکرد آی او اس جدید بر روی آیفون های قدیمی ارتباط مستقیمی با وضعیت باتری گوشی های آیفون نیز دارد و اگر این باتری ها وضعیت مناسبی نداشته باشند، کندی عملکرد آیفون های ایکس آر و ایکس اس بیشتر هم خواهد شد.

​​