فناوری اطلاعات

امضای تفاهم‌نامه‌ای برای توسعه بازار استارتاپ‌های فضایی

منبع: ایرنا
 
 توسعه بازار خدمات فناوری فضایی از اموری است که به شدت مورد توجه کشورهای مختلف قرار گرفته است، در همین راستا صبح امروز تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین «سازمان فضایی» و «ایمیدرو» با هدف توسعه استارتاپ‌های حوزه فضایی به امضا رسید.
 
صبح امروز رئیس سازمان فضایی ایران در حاشیه همایش «توسعه فعالیت‌های اکتشافی ایران، پهنه‌های اکتشافی، فرصت‌ها و چالش‌ها» که در حوزه هنری برگزار شد، تفاهم‌نامه‌ای با ایمیدرو به امضا رساند. مرتضی براری در گفت و گو با ایرنا درباره هدف این تفاهم‌‎نامه گفت: این تفاهم‌نامه در راستای توسعه بازار و فراهم کردن بستر مناسب برای ورود و توسعه استارت‌آپ‌های حوزه فضایی در صنعت معدن کشور و به منظور ارائه خدمات نوین در این حوزه به امضا رسید.
 
براری، ایجاد بستر مناسب برای بهبود عملکرد و ارتقای بهره‌وری در حوزه معادن و صنایع معدنی با استفاده از فناوری‌های پیشرفته فضایی/سنجش از دور و سرویس‌های ایجاد شده بر مبنای داده‌های ماهواره‌ای برای ایجاد مزیت رقابتی در بخش معدن کشور و تاکید بر توسعه قابلیت‌های فناوری و خلق ارزش افزوده را از دیگر اهداف تفاهم‌نامه مبادله شده میان سازمان فضایی ایران و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) برشمرد.
 
رئیس سازمان فضایی ایران درباره محورهای اصلی این تفاهم‌نامه گفت: مشارکت در تامین داده‌های فضایی قابل کاربرد در زمینه شناسایی و پایش پهنه‌های معدنی، ایجاد بستر و زیرساخت‌های بکارگیری داده‌های فضایی برای تعیین مناطق امیدزای معدنی کشور، حمایت از رودیکردهای نوین و نوآورانه فضاپایه به منظور ارتقای فرایند مدیریت معادن کشور و همکاری در ارتقای سطح عملکرد بنگاه‌ها و شرکت‌های معدنی با استفاده از داده‌های فضایی از جمله محورهای اصلی این تفاهم‌نامه است.

​​