تلفن همراه

حسگر ۴۳ مگاپیکسلی سامسونگ؛ باریک تر از همیشه

منبع: خبرگزاری مهر
 
سامسونگ حسگر جدیدی را برای تسهیل عکاسی با استفاده از گوشی های هوشمند عرضه کرده که باریک تر از تمامی حسگرهای عرضه شده برای تلفن های همراه تجاری است.
 
 به نقل از ورج، حسگر یادشده تنها ۰.۷ میکرومتر ضخامت دارد و امکان تهیه عکس هایی با دقت ۴۳.۷ مگاپیکسل ( ۷۹۶۸ در ۵۴۸۰ پیکسل) با استفاده از آن وجود دارد.
 
سامسونگ قبلا هم حسگری با ضخامت ۰.۸ میکرومتر برای تهیه عکس های ۴۸ مگاپیکسلی تولید کرده بود. حسگر جدید که ایزوسل اسلیم جی اچ ۱۱ نام دارد علاوه بر اینکه فضای کمتری اشغال کرده و باریک تر نیز هست می تواند به تهیه عکس های واضح تر و دقیق تر در نور کم نیز کمک کند.
 
سامسونگ قصد دارد این حسگر را برای استفاده در دوربین های سلفی گوشی های هوشمند نیز به کار بگیرد تا از این طریق ضخامت آنها باز هم کاهش یابد. در حال حاضر سامسونگ در گوشی های پیشرفته خود از حسگرهای ۸ میکرومتری و ۳۲ مگاپیکسلی برای نصب دوربین های سلفی استفاده می کند.
 
سامسونگ امیدوار است بتواند تولید انبوه حسگرهای مذکور را تا قبل از پایان سال جاری میلادی آغاز کند. بر همین اساس پیش بینی می شود اولین گوشی های مجهز به چنین دوربین هایی تا ابتدای سال ۲۰۲۰ از راه برسند.

​​