فناوری اطلاعات

ممنوعیت تبادل 38 نوع فایل در اوت لوک

منبع: خبرگزاری فارس
مایکروسافت قصد دارد تبادل 38 نوع فایل مختلف را از طریق خدمات پست الکترونیک اوت لوک خود ممنوع کند تا امنیت این خدمات را افزایش دهد.
 
 
 به نقل از زددی نت، مایکروسافت با هدف افزایش ایمنی سرویس پست الکترونیک اوت لوک فهرستی از ۳۸ نوع فایل مختلف را تهیه کرده که نمی توان آنها را از این طریق منتقل کرد.
 
پیش از این ۱۰۴ نوع فایل مختلف شامل این ممنوعیت بودند و حالا ۳۸ نوع فایل جدید هم به این جمع اضافه شده است. افزونه های ممنوع شده معمولا برای تبادل بدافزار در نظر گرفته می شدند.
 
 
با آغاز اعمال ممنوعیت یادشده کاربران دیگر نمی توانند فایل هایی با افزونه های مذکور را از حساب های اوت لوک خود بارگذاری کنند، حتی اگر آنها را قبلا دریافت کرده باشند.
 
مایکروسافت با صدور بیانیه ای در این زمینه اعلام کرده که اکثر افزونه های فایل های بلوکه شده پیش از این چندان کاربردی نبوده و مورد استفاده قرار نمی گرفتند و لذا این تغییر مشکلات زیادی برای افراد یا سازمان ها ایجاد نمی کند.
 
ممنوعیت های جدید فایل های جاوا، پایتون، پاورشل، گواهی های دیجیتال و انواع فایل های مورد استفاده برای سواستفاده از آسیب پذیری های نرم افزارهای ثالث را در بر می گیرد. زمان اعمال این ممنوعیت بسیار زود عنوان شده است.

​​