فناوری اطلاعات

"اینترنت" ۲.۱ تریلیون دلار از اقتصاد آمریکا را تشکیل می‌دهد

منبع: ایسنا
مطالعات نشان می‌دهد بخش اینترنت پس از بخش املاک، بخش دولتی و بخش تولید چهارمین بخش بزرگ اقتصاد آمریکاست.
 
 
 به نقل از رویترز ، یک گروه صنعتی گزارش داد که بخش اینترنت با رشد سریع خود 2.1 تریلیون دلار از اقتصاد آمریکا را در 2018 تشکیل داده که معادل 10 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور است.
 
 انجمن اینترنت آمریکا که بسیاری شرکت های مشهور فناوری مثل آمازون، فیسبوک، آلفابت، توییتر، اوبر و...  عضو آن هستند، پس از انتقادات فزاینده از این بخش، این اطلاعات را منتشر کرد. برخی از قانونگذاران خواستار تفکیک شرکتهای بزرگ و از سرگیری بررسی های ضد انحصاری  شدند.
 
 مطالعات نشان می‌دهد بخش اینترنت پس از بخش املاک، بخش دولتی و بخش تولید چهارمین بخش بزرگ اقتصاد آمریکاست.
 
 سال گذشته بخش تولید حدود 2.3 تریلیون دلار از تولید ناخالص داخلی آمریکا را تشکیل داد.
 
 طبق این مطالعات، بخش اینترنت حدود شش میلیون شغل مستقیم ایجاد می‌کند که 4 درصد مشاغل آمریکاست در حالیکه شرکت های اینترنتی آمریکا 64 میلیارد دلار از هزینه های سرمایه ای این کشور را مصرف می کنند. این مطالعات همچنین نشان داد که بخش اینترنت به طور غیرمستقیم 13 میلیون شغل دیگر را حمایت می‌کند.
 
در 2015، انجمن اینترنت آمریکا تخمین زد که این بخش 966.2 میلیارد دلار معدل 6 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور را در 2014 تشکیل داده است.
 
 اداره بررسی های اقتصادی آمریکا در آوریل تخمین زد اقتصاد دیجیتال 6.9 درصد تولید ناخالص داخلی آمریکا در 2017 بوده است که معادل 1.3 میلیون دلار می‌شود و آن را در مکان هفتم قرار می دهد. اقتصاد دیجیتال شامل زیرساخت های دیجیتال، معاملات اقتصادی اینترنتی و رسانه‌های دیجیتال می شود ولی اقتصاد مشارکتی را در بر نمی گیرد.
 
کریستوفر هوتون، رئیس انجمن آمریکا گفت صنعت اینترنت در تمام بخش‌های اقتصاد شغل ایجاد می‌کند.

​​