تلفن همراه

وزیر ارتباطات: از مبارزه با دزدی دست نمی‌کشم

پخش زنده اینستاگرامی وزیر ارتباطات برای ارائه توضیحات در وضعیت کیفیت شبکه اینترنت شرکت‌ها و اپراتورهای تلفن‌همراه کشور ۳ مهر از حساب کاربری او انجام شد. 
 
در پایان این توضیحات،  وزیر ارتباطات در این پخش زنده اینستاگرامی پاسخگو برخی از سوالات کاربران هم بود. جهرمی در واکنش به سوالی در مورد درستی دستور او برای اهدای ۲۰۰ لپ‌تاپ بدون ضابطه به دفتر ریاست جمهوی، پخش شدن چنین خبرهایی را به تصمیماتش برای مبارزه با خدمات ارزش افزوده‌ ارتباط داد که از مردم کلاهبرداری می‌کنند.
 
به گزارش ایرنا او در این زمینه  گفت: «تصمیم جدی داریم که خدمات ارزش افزوده را پایان دهیم، در این بین ممکن است مشکلاتی هم ایجاد شود، اخباری هم منتشر شود، ما به مبارزه ادامه خواهیم داد. ممکن است فردا بگویند جهرمی قاتل بروسلی است، تا شاید ما عقب نشینی کنیم، اما اصلا چنین نیست.» وزیر ارتباطات درباره اسنادی که در این زمینه منتشر شده است، با اشاره به این که پیش فاکتور سند قانونی به حساب نمی‌آید توضیح داد: «ماجرا از این قرار بوده که مدیر مربوطه در نهاد ریاست جمهوری نامه‌ای به شرکت همراه اول می‌زند و از آن‌ها درخواست می کند با توجه به نوسازی خدمات رایانه‌ای نهاد ریاست جمهوری، همراه اول اسپانسر شود و تعدادی لپ‌تاپ در اختیارشان قرار دهد.» به گفته جهرمی مدیر همراه اول در جواب نامه وصولی، اعلام می‌کند که آمادگی انجام این کار را دارد اما مناسب است که از وزیر ارتباطات هم تاییدی گرفته شود تا این ارتباط همراه اول با نهاد ریاست جمهوری باعث ناراحتی شخص وزیر نشود.
 
او ادامه داد: «آن زمان من خارج از کشور بودم و مکاتبه‌ای با دفتر من انجام شده است، مدیر دفتر ما هم نامه را برای اقدام لازم به همراه اول فرستاده است. بنابر چارچوب‌های اداری، نامه اقدام لازم، به این معنا است که خودتان عمل کنید، منظور این نبوده که وزارت ارتباطات دستور یا درخواست برای انجام این کار داده باشد. » 
 
وزیر ارتباطات با تاکید اینکه می‌داند منشا این جریانت کجاست گفت: « ما می‌فهمیم منظور این صحبت‌ها چیست و منشا این جریانات کجاست، اما از دنبال کردن دزدی که از جیب مردم اتفاق می‌افتد، دست نمی‌کشیم و این بحثها را با جدیت دنبال خواهیم کرد.» جهرمی خاطر نشان کرد که موضوع بررسی دقیق در مورد لپ‌تاپ‌ها را با جدیت پیگیری و جزییات آن را با مردم در جریان خواهد گذاشت.
 
ظهر همان روز هم محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه هیات دولت و در پاسخ به سوالی در مورد اهدای ۲۰۰ دستگاه لپ‌تاپ به دولت با تقدیر از دقت نظر رسانه‌ها گفت: «به خاطر ندارم که بنده ۲۰۰ دستگاه لپ‌تاپ به دولت هدیه داده باشم. از دفترم خواسته‌ام موضوع را بررسی کند و نتیجه را خواهم گفت. »

​​