تلفن همراه

به حکم دیوان عدالت اداری، برکناری مدیرعامل رایتل به طور موقت متوقف شد

منبع: پیوست
دیوان عدالت اداری دستور توقف حکم برکناری مدیرعامل رایتل را صادر کرد.
 به دنبال درخواست کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و وزارت ارتباطات مبنی بر برکناری مدیرعامل جدید شرکت رایتل، دیوان عدالت اداری در حکمی، این برکناری را به صورت موقت، متوقف کرد. این حکم به دنبال شکایت شرکت رایتل صادر شده است.
 
 
پس از انتصاب مینا مهرنوش از سوی شستا به عنوان مدیرعامل جدید شرکت رایتل، رگولاتوری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد این انتصاب برخلاف مصوبه ۲۴۹ کمیسیون تنظم مقررات است. در این مصوبه آمده است که «انتصاب مدیرعامل اپراتورها تنها با مجوز رگولاتوری» ممکن است.
 
از سوی دیگر روز ۲۷ شهریور ماه وزیر ارتباطات از قول وزیر کار اعلام کرد که انتصاب مهرنوش را ملغی کرده و «با مدیرانی که در زیر مجموعه با اطلاع از مصوبه کمیسیون این انتصاب‌ها را انجام داده‌اند برخورد» می‌شود؛ اما تا امروز خبری از این برخورد و برکناری، منتشر نشده است.
 
اکنون براساس حکمی که دیوان عدالت اداری صادر و در تاریخ ۶ مهر ماه ابلاغ کرده است، برکناری مدیرعامل رایتل تا زمان بررسی‌های بیشتر، متوقف می‌شود و بدین ترتیب مینا مهرنوش همچنان مدیرعامل رایتل خواهد ماند.
 
در همین حال براساس این حکم، سایر اپراتورها نیز تا زمان نهایی شدن این موضوع، برای انتخاب مدیرعامل جدید نیازی به اجرای مصوبه ۲۵۹ رگولاتوری ندارند.

​​