باندپهن

نوکیا 43 قرارداد بین‌المللی برای توسعه 5G منعقد کرد

Nokia in 5G.jpg

 

نوکیا اعلام کرد قابلیت‌های شبکه پایان-به-پایان و خدمات تخصصی آن در حوزه مخابرات و ارتباطات موجب شده است در بازار جهانی شبکه از رقبا پیشی بگیرد و همچنان به عنوان یکی از سردمداران نسل پنجم خدمات ارتباطی (5G) پیش برود.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این صحبت‌ها در جریان کنفرانس MWC شانگهای مطرح شد که هم اکنون در کشور چین در حال برگزاری است. «مارکوس بورچرت» مدیر نوکیا در چین و مدیرعامل شرکت «نوکیا شانگهای بِل» در این خصوص گفت: «ما تاکنون 43 قرارداد تجاری مربوط به توسعه شبکه 5G را در جهان منعقد کردیم و این پروژه‌ها در آسیا، آمریکا، اروپا، خاورمیانه و آفریقا در حال انجام است».

او توضیح داد: «ما در واقع نشان دادیم که نوکیا با شتاب زیاد به جلو حرکت می‌کند و در عرصه خدمات 5G یکی از قطب‌های اصلی جهان محسوب می‌شود. این شبکه مخابراتی جدید مبتنی بر شبکه پایان-به-پایان نوکیا رو به پیشرفت است».

این طور که بورچرت اظهار داشت، حدود نیمی از قراردادهایی که نوکیا برای توسعه پنجمین نسل شبکه‌های مخابراتی منعقد کرده است تحت فناوری جدیدی موسوم به «رادیو پلاس» توسعه میابد. با این فناوری مشتریان نه تنها فناوری رادیوی 5G را از نوکیا خریداری می‌کنند، بلکه در اصل پایه‌های توسعه هرچه بیشتر شبکه 5G در آینده را بنا می‌کنند.

او در ادامه گفت: «این رویکرد زمان سریع‌تر برای ورود اپراتورها به بازار شبکه مخابراتی 5G را فراهم می‌کند، سرمایه‌گذاری کمتری را می‌طلبد، و هزینه‌های عملیاتی را نسبت به شبکه‌های چند مولفه‌ای پایین میاورد».

 


​​