فناوری اطلاعات

آیا رمزارز فیس‌بوک حامیان مالی خود را از دست می‌دهد؟

منبع: ایرنا
 
گزارش‌ها از تردید ویزا، مسترکارت و دیگر شرکای مالی رمزارز فیس‌بوک برای پشتیبانی از این شبکه پرداخت جهانی، حکایت دارد.
 
به گزارش روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه، شرکای مالی فیس‌بوک در پروژه راه‌اندازی رمزارز لیبرا در پی واکنش‌های منفی دولت‌ها و بانک‌های مرکزی، از ترس این که هدف بررسی‌های نظارتی قرار گیرند، درخواست‌های فیس‌بوک را برای حمایت علنی از این پروژه رد کرده‌اند.
 
انجمن لیبرا می‌گوید که هدف این رمزارز، قدرت بخشیدن به میلیاردها نفری است که به حساب‌های بانکی دسترسی ندارند و می‌توانند از این ارز دیجیتال در تراکنش‌های مختلف استفاده کنند.
 
فیس‌بوک در مسیر راه‌اندازی این سکه دیجیتال با ۲۷ شریک از جمله کمپانی‌های بزرگی چون پِی‌پال، ویزا، اوبِر، کوین بیس، لیفت، مسترکارت، وودافون، ای‌بِی و اسپاتیفای همکاری می‌کند اما انجمن لیبرا در نظر دارد تا سال ۲۰۲۰ تعداد شرکای خود را به ۱۰۰ برساند.  
 
اما از زمان اعلام طرح راه‌اندازی لیبرا در ماه ژوئن، مقامات دولتی و دستگاه‌های تنظیم کننده از سراسر جهان در این‌باره ابراز تردید کرده‌اند. بخشی از نگرانی‌ها در مورد لیبرا در پرونده نه چندان درخشان فیس‌بوک در مدیریت مسائل مربوط به حریم شخصی ریشه دارد. علاوه بر این، نگرانی‌هایی نیز در مورد بی ثباتی احتمالی بازار، پولشویی و حمایت‌ از مصرف کننده وجود دارد.
 
 
 
 

​​