رسانه‌های اجتماعی

جریمه ۲۸۲ هزار دلاری فیسبوک در ترکیه به خاطر نقض حریم خصوصی افراد

منبع: خبرگزاری تسنیم
مقامات ترکیه شرکت فیسبوک را ۱.۶ میلیون لیر ( ۲۸۲ هزار دلار ) به خاطر نقض قانون حفاظت از اطلاعات در مورد حدود ۳۰۰ هزار نفر جریمه می کنند.
 
 
  به نقل از رویترز ، مقامات ترکیه شرکت فیسبوک را 1.6 میلیون لیر ( 282 هزار دلار ) به خاطر نقض قانون حفاظت از اطلاعات  در مورد حدود 300 هزار نفر جریمه می کنند.
 
 فیسبوک در آمریکا با یک دادخواهی از طرف کاربرانی مواجه شده که انتظار دارند این شرکت در مورد اطلاعاتشان قابل اعتماد باشد و اجازه دسترسی یک طرف سوم مثل کمبریج آنالیتیکا را به این اطلاعات ندهد.
 
 هیئت حفاظت از اطلاعات شخصی ترکیه روز پنجشنبه پس از این که 280959 کاربر فیسبوک گزارش دادنداز اطلاعات شخصی آنها شامل نام، تاریخ تولد، محل زندگی، لیست جستجو ها و ...  استفاده شده است، حکم به جریمه فیس بوک داد.
 
  این هیئت پس از این که فیسبوک نتوانست اطلاعات کافی در مورد خطاهای برخی نرم افزارهایش ارائه دهد، بررسی نقض حریم خصوصی این کاربران را آغاز کرد.
 
 این هیئت دریافت که فیس بوک اقدامات نظارتی و فنی کافی برای حفاظت از اطلاعات را انجام نداده است و این شرکت را 1.15 میلیون لیر برای انجام ندادن مسئولیت هایش در قبال حفاظت از اطلاعات جریمه کرد.
 
به گفته این هیئت حفاظتی، فیسبوک 450 هزار لیر دیگر به خاطر گزارش ندادن نقض حریم خصوصی کاربرانش به مقامات و این هیئت جریمه می‌شود. بنابراین کل جریمه فیسبوک 1.6 میلیون لیر خواهد بود. این هیئت قبلا فیس بوک را 1.65 میلیون لیر به خاطر یک پرونده دیگر نقض حریم خصوصی جریمه کرده بود.

​​