اپلیکیشن

پایان محبوبیت فیسوک به عنوان بزرگترین شبکه اجتماعی جهان

Facebook.jpg

 

نتایج حاصل از یک مطالعه جدید نشان داد میزان استفاده از اپلیکیشن فیسبوک به عنوان محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در بساری از بازارهای اصلی جهان کاهش یافته است و در مقابل، تمایل مردم به استفاده از دیگر پلتفرم‌های این شرکت یعنی اینستاگرام و واتس‌اپ بیشتر شده است.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) مرکز تحقیقاتی آودینس‌پراجکت در بررسی جدید خود نظرسنجی گسترده‌ای را روی بیش از 13 هزار کاربر در کشورهای آمریکا، انگلستان، آلمان، دانمارک، سوئد، نروژ و فنلاند انجام داد و در پایان مشخص شد طی دو سال گذشته میزان استفاده از شبکه اجتماعی فیسبوک در این کشورها کاهش قابل ملاحظه داشته است.

این مرکز تحقیقاتی در گزارش خود توضیح داد: «میزان استفاده از شبکه‌های اجتماعی تقریبا در همه کشورها کاهش یافته است. کاربران تمایل کمتری به حضور در شبکه‌های اجتماعی سنتی نشان می‌دهند».

بر اساس این بررسی جدید گفته شد دستکم یک‌سوم کاربران کنونی فیسبوک استفاده از این شبکه اجتماعی را متوقف کرده‌اند و همچنین کاربرانی که در گروه سنتی کمتر از 25 سال قرار دارند، این روزها زندگی بدون فیسبوک را غیرممکن نمی‌بینند و خود را برای این شرایط آماده می‌بینند.

البته این کاهش تمایل فقط به فیسبوک مربوط می‌شود در بخش دیگری از این بررسی مشخص شد میزان تمایل کاربران برای استفاده از اپلیکیشن‌های دیگری نظیر اینستاگرام و واتس‌اپ بیشتر شده است.

 


​​