بازار سرمایه

افزایش فشارهای آمریکا بر هند برای کنار گذاشتن تجهیزات مخابراتی هوآوی

India.jpg

 

ایالات متحده فشارهای خود به دولت هند را افزایش داد تا این کشور میزان وابستگی‌های مخابراتی به تجهیزات هوآوی را کاهش دهد. این اتفاق درحالی صورت گرفت که تنش‌های اقتصادی واشنگتن با پکن همچنان رو به افزایش است.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) بر اساس آخرین گزارش منتشر شده در روزنامه فایننشال تایمز، «ویلبور راس» وزیر بازرگانی آمریکا قرار است هفته آینده به دهلی سفر کند و در این میان دولت آمریکا هشدار داده است در صورت نصب و به کارگیری تجهیزات مخابراتی هوآوی در زیرساخت‌های ملی هند، درهای مخفی برای جاسوسی چینی‌ها را باز خواهد کرد.

راس در این خصوص گفت: «هرکس که فکر می‌کند ما این اقدامات را برای حمایت از تولیدات داخلی آمریکا انجام می‌دهیم، از ماجرا بی‌خبر است و به خوبی نمی‌داند که چینی‌ها چطور می‌توانند با تجهیزات مخابراتی خود از کشورها جاسوسی کنند. ما امیدواریم هند به عنوان یکی از بزرگترین شرکای ژئوپلتیک آمریکا ناخواسته وارد بای خطرناک چین نشود».

«سانیل بهارتی میتال» رئیس شرکت «بهارتی اینترپرایز» که تجهیزات هوآوی را مورد استفاده قرار می‌دهد و بزرگترین ارایه دهنده خدمات مخابراتی در هند است، در مورد صحبت‌های راس عکس العمل نشان داد.

او گفت: «مشاوره‌های ایالات متحده از جانب ما به خوبی دریافت شد و آنها را بررسی می‌کنیم. ولی هندی‌ها با توجه به روابط نزدیک خود با چین، در این باره به تنهایی تصمیم می‌گیرند».

هند دومین بازار مخابراتی بزرگ جهان را در اختیار دارد و ادامه همکاری آن با هوآوی می‌تواند اقدام قابل ملاحظه‌ای در مقابل آمریکا محسوب شود. لازم به ذکر است شرکت مخابراتی ودافون هند نیز تجهیزات مخابراتی هوآوی را مورد استفاده قرار می‌دهد.

 


​​