فناوری اطلاعات

توصیه جهرمی به ترامپ: مسیر نجف به کربلا را رصد کن

منبع: خبرگزاری فارس
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خطاب به رئیس جمهور آمریکا گفت: توصیه می‌کنم تا چند روز آینده داده‌های ماهواره هایت را در مسیر نجف به کربلا رصد کنی چرا که سرانجام تو همانی است که بر یزید رفت.
 
 
 محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاحیه هفته جهانی فضا که صبح امروز در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، گفت: در این روزها آنقدر درگیر مسائل زیست محیطی و کاغذ بازی هستیم که فراموش کردیم سهمی در فضا داریم و این هفته زمانی است که می‌توانیم به یاد بیاوریم که فضا چه میزان اهمیت دارد 
وزیر ارتباطات گفت: امروز می بینیم که استارتاپ های فضایی به واسطه توسعه این حوزه رشد کردند. توانستیم با این حوزه در زمینه برآورد سیل فروردین  ماه کمک کنیم و این دستاوردی بود که برخی به آن می خنذیدند.
جهرمی گفت: باید با همکاری کشورهای دیگر فضانورد ایرانی به فضا بفرستیم این نوع تفکر به صنعت فضایی کمک می کند.
وی گفت: جلوگیری از سیل جزو فعالیت هایی است که باید در این حوزه به آن توجه شود.
وزیر ارتباطات با اشاره به توییتی خطاب به ترامپ گفت: وقتی ترامپ این حوزه از ایران را تحریم کرد من در توییتر با انتشار عکسی از کهکشانها نوشتم که اثری از آنها در کهکشان ها نمی‌بینم.
وی گفت: جدا از پیگیری اینکه بتوانیم فضانورد ایرانی بفرستیم تا سال ۱۴۰۰ ماهواره ای با دقت یک متر هم در مدار قرار می دهیم.
وی در پایان توصیه ای به ترامپ داشت و گفت: ۱۴۰۰ سال پیش کسی بود که در شقاوت و‌ خودبینی از تو خیلی بزرگتر بود و نام وی یزید بن معاویه بود و پاک‌ترین فرد و بشر بر روی زمین را شهید کرد، توصیه می‌کنم تا چند روز آینده داده های ماهواره هایت را در مسیر نجف به کربلا رصد کنی چرا که سرانجام تو همانی است که بر یزید رفت.

​​