تلفن همراه

اپل تولید آیفون ۱۱ را ۱۰ درصد افزایش می‌دهد

منبع: خبرگزاری تسنیم
شرکت اپل از عرضه کنندگان خود خواسته تولید مدل آیفون ۱۱ را تا ۸ میلیون واحد یا ۱۰ درصد افزایش دهند.
 
 
به نقل از رویترز، شرکت اپل از عرضه کنندگان خود خواسته تولید مدل آیفون 11 را تا 8 میلیون واحد یا 10 درصد افزایش دهند. تقاضا برای مدل هایی که به تازگی وارد بازار شده رو به افزایش است.
 
 به گزارش روزنامه نیکی آسین ریویو، قبلاً اپل در مورد  سفارشات خود محافظه کار تر عمل می کرد ولی سفارش گوشی های همراه جدید آن افزایش یافته است. میزان تولید سری گوشی های آیفون 11 نسبت به سال گذشته بیشتر خواهد بود.
 
 سهام این شرکت در ساعات ابتدایی معاملات امروز 1.8 درصد افزایش یافت و به 224.78 دلار رسید.
 
 این افزایش اخیر در تولید آیفون بیشتر مربوط به مدل های ارزان تر آیفون 11 و آیفون 11پرو می شود. اپل سفارش مدل برتر آیفون 11 پرومکس را تا حدی کاهش داده است. قیمت اولیه این مدل 1099 دلار بود.
 
 آخرین مدل آیفون 11 در سپتامبر به بازار های چین رسید. در مقایسه با صدها نفری که برای مدل‌های قبلی پشت در  فروشگاه ها صف می کشیدند، این مدل تنها صف کوچکی از طرفداران پر و پا قرص خود را داشت.
 
 ولی تیم کوک مدیر عامل اپل گفت فروش آیفون شروع بسیار قدرتمندی خواهد داشت.
 
 تحلیلگران جی پی مورگان هم  پیش بینی خود را از فروش آیفون افزایش داده اند و حالا انتظار دارند اپل یک میلیون واحد بیشتر از پیش‌بینی‌های قبلی بفروشد.
 
 ولی نگرانی ها همچنان وجود دارد. عرضه‌کنندگان نگرانند این افزایش سفارش ها ادامه دار نباشد.
 
 یکی از منابع اجرایی گفت:« تقاضا در حال حاضر خوب است ولی باید دقت کنیم که زیاد خوشبین نشویم. من امیدوارم فصل اوج فروش امسال بیشتر از سال گذشته طول بکشد».
 
 اپل اخیراً تمرکز بیشتر خود را بر واحد خدمات گذاشته که شامل فروش از آیکلود، اپل استور و... می شود چون نشانه‌هایی از کند شدن فروش گوشی‌های هوشمند دیده می شود.
 
اپل مدل جدید آیفون خود را در سپتامبر معرفی کرد و قیمت آغازین ارتقای مدل های خود را علیرغم دوربین های بهتر تا 699 دلار پایین آورد در حالی که این قیمت برای مدل آیفون ایکس آر سال گذشته 749 دلار بود.

​​