تلفن همراه

چرا مایکروسافت اعتقادی به ادامه تولید گوشی‌های ویندوزی ندارد؟

Microsoft surface duo.jpg

 

مایکروسافت چند روز قبل یک اتفاق غیرمنتظره انجام داد و طی آن گوشی هوشمند جدیدی را با نام Surface Duo معرفی کرد. این گوشی دو نمایشگر مجزا را شامل می‌شود که در یک بدنه تاشو روی یکدیگر قرار گرفته‌اند و زمانی که کاربر دستگاه را شبیه به کتاب باز می‌کند، امکان استفاده از هر دو نمایشگر برای او فراهم می شود.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این اتفاق در حالی صورت گرفت که از زمان تولید آخرین گوشی هوشمند توسط مایکروسافت حدود دو سال می‌گیرد و با این اتفاق غول نرم‌افزاری جهان بار دیگر خود را آماده دیده است تا وارد عرصه دستگاه‌های موبایلی سخت‌افزاری شود. البته نکته قابل ملاحظه اینجاست که مایکروسافت تمایلی به استفاده از سیستم عامل خود روی این گوشی هوشمند نداشته است و در عوض این محصول همراه با اندروید که تا چندی پیش بزرگترین رقیب مایکروسافت در عرصه موبایلی بود به تولید رسیده است.

سخنگوی مایکروسافت در این خصوص گفت: «ما از مشتریانی استقبال می‌کنیم که به کمک فناوری‌های مختلف از مزایای محصولات مایکروسافت بهره می‌برند. ما به کمک اندروید در حال ساخت نسل جدید گوشی‌های هوشمند هستیم و به صورت مشابه، مبتنی بر هسته مرکزی کرومیوم مرورگر اینترنتی Edge را نیز توسعه دادیم. ما از این طریق می‌کوشیم رضایت مشتریان مایکروسافت را بیشتر کنیم».

اگرچه گوشی هوشمند Surface Duo تا پایان سال جاری میلادی وارد بازار نمی‌شود و البته برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که احتمالا مایکروسافت این محصول را برای تعطیلات آغازین سال 2020 وارد بازار می‌کند، ولی مایکروسافت می‌گوید که اگر به جای سیستم عامل ویندوز روی اندروید تمرکز داشته باشد در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند موفق‌تر خواهد بود.

 


​​