تلفن همراه

هندی‌ها 1600 «گلکسی فولد» را در کمتر از 30 دقیقه خریدند

Samsung Galaxy Fold.jpg

 

منابع خبری گزارش دادند که سامسونگ رکورد دیگری در عرصه گوشی‌های هوشمند برجا گذاشت و طی این اتفاق کمپانی کره‌ای موفق شد در 30 دقیقه نخست پس از باز شدن رسمی درگاه آنلاین برای فروش گوشی هوشمند «گلکسی فولد» مجهز به نمایشگر لمسی تاشو، 1600 دستگاه از این محصول را به فروش برساند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این فروش آنلاین به صورت اختصاصی برای کاربران هندی باز شد و بنابراین تمام 1600 دستگاه گوشی هوشمند مذکور را فقط هندی‌ها خریداری کردند. کاربرانی که گوشی هوشمند «گلکسی فولد» را پیش‌خرید کردند برای این اتفاق تمام مبلغ گوشی یعنی یک میلیون و 650 هزار روپیه را به صورت یکجا پرداخت کردند تا بر این اساس گوشی هوشمند مذکور در تاریخ 20 اکتبر یعنی حدود دو هفته دیگر در اختیار آنها قرار گیرد.

شرکت سامسونگ در دور نخست عرضه جهانی این گوشی هوشمند مجبور شد پس از گذشت مدتی به علت بروز خرابی در نمایشگر انعطاف‌پذیر تمامی آنها را از سطح بازار جمع‌آوری کند. آن زمان گفته می شد که نمایشگر این دستگاه می‌تواند تا 200 هزار بار خم شود و برای آن مشکلی به وجود نیاید. با این توضیح پیش‌بینی شده بود کاربران می‌توانند به مدت 5 سال بدون بروز هرگونه نگرانی از این گوشی هوشمند استفاده کنند.

با این وجود زمانی که گوشی هوشمند وارد بازار شد آزمایشگاه‌های تخصصی مختلف آن را مورد بررسی قرار دادند و در نهایت مشخص عمر این دستگاه 60 درصد ادعای سامسونگ است و به عبارت دیگر نمایشگر انعطاف‌پذیر این گوشی هوشمند پس از 119 هزار و 380 بار خم شدن دچار مشکل می‌شود. این مسئله به آن معنی است که «گلکسی فولد» تنها سه سال دوام می‌آورد.

به هر حال، سامسونگ هم اکنون ادعا می‌کند که این مشکل را برطرف کرده است تا کاربران جهانی برای دستکم 5 سال بتوانند بدون بروز هرگونه مشکل از این گوشی هوشمند استفاده کنند.

 


​​