باندپهن

آلمان خدمات 5G را برای کارخانه‌ها گران می‌کند

germany 5g.jpg

وزارت دارایی فدرال آلمان به دنبال اعمال تعرفه‌های مالیاتی بیشتر برای شرکت‌هایی است که از فرکانس 5G خود در کارخانه‌ها استفاده می‌کنند. روزنامه آلمانی «هندلزبلات» با انتشار این گزارش توضیح داد که اقدام مذکور می‌تواند نگرانی‌ها در مورد رکود فناوری در بازار را افزایش دهد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) بنا بر گزارش‌های موجود، مقامات آلمانی تلاش‌هایی را آغاز کرده‌اند تا هزینه‌های مربوط به استفاده از نسل پنجم خدمات مخابراتی و ارتباطی را اندکی بالاتر ببرند.

در همین زمان «آژانش شبکه فدرال آلمان» ادعا کرد شرکت‌ها می‌توانند بسته به وسعت منطقه‌ای که خدمات 5G می‌بایست برای آنها ارایه شود و بخش‌های مختلف آن را در بر بگیرد، هزینه کمتری پرداخت کنند.

«آندریاس شوئر» وزیر حمل و نقل فدرال آلمان هفته گذشته در جریان برگزاری کنفرانس 5Germany Telekom گفت «آژانس شبکه فدرال آلمان» به زودی مراحل لازم برای ارایه خدمات 5G به شرکت‌ها و کارخانه‌ها را به اتمام می‌رساند و قوانین مربوط به آن را اعلام می‌کند.

او طی سخنرانی خود خاطرنشان کرد که این پروژه بین سازمان‌های دولتی آلمان به صورت مشترک اجرا می‌شود تا تعرفه استفاده از خدمات 5G در این کشور برای سازمان‌ها و کارخانه‌های بزرگ یکسان شود.

 


​​