فناوری اطلاعات

اشتغال ۸۰ درصدی فارغ‌التحصیلان هوافضا

منبع: خبرگزاری فارس
رئیس پژوهشگاه هوافضا از اشتغال ۸۰ درصدی فارغ التحصیلان هوافضا خبر داد.
 
 
فتح الله امی رئیس پژوهشگاه هوافضا در همایش اکتشاف در عمق فضا که در پژوهشگاه هوافضا صبح امروز برگزار شد، گفت: از افتخارات ایران است که با پیشنهاد طالب زاده این هفته، هفته جهانی فضا نام گرفت.
وی افزود: این پژوهشگاه را با بودجه صفر ریال دریافت کردیم اما ما به دنبال راهبردهای پیش بینی شده هستیم.
امی ادامه داد: پرتاب ها را باید شورای امنیت ملی تصویب کند و اعتبارات مالی می خواهد که ۲۰ میلیارد تومان برای هر پرتاب اعتبار نیاز است.
وی گفت: عملکرد ما کاملا مشخص است که ۲۳۹ طرح تمام شده انجام دادیم و علت تحریم ما توسط امریکا این بوده که مشخص شده ما قدرتمند هستیم.
امی گفت: تا ۲۰ سال آینده بدون فناوری فضایی نمی توان زندگی کرد ما توانمندی داریم بسیاری از مشکلات کشور را با سنجش از دور حل کنیم.
وی ادامه داد: ۱۱ طرح بین المللی در این پژوهشگاه درحال انجام است و روی پروژهe-1s هم فعالیت می کنیم و ماهواره های مکعبی برای پایش زباله های فضایی نیز از طرح های کلان ماست.
امی ادامه داد: برای سنجش از دور، هشت کلانشهر آلوده را می توانیم پایش کنیم و هوای این شهرها را به حد استاندارد می رسانیم.
وی گفت: در پژوهشکده ایمنی و استاندارد در حال تدوین قانون ایمنی هوایی برای حرکت پهپادها هستیم.
رئیس پژوهشگاه هوافضا گفت: بیش از ۸۰ درصد فارغ التحصیلان هوافضا دارای شغل هستند. در خاورمیانه مقام اول و در دنیا مقام سیزدهم را در حوزه هوافضا داریم.

​​