فناوری اطلاعات

۶۷ درصد کسب‌وکارها مشکلات امنیتی خود را اعلام نمی‌کنند

منبع: پیوست
 
 تحقیق اخیر شرکت چند ملیتی کسپرسکی نشان می‌دهد که  دو سوم (۶۷ درصد) از کسب‌وکارها اتفاق‌های مربوط به تهدید سایبری را به رگولاتورها اعلام نمی‌کنند. دقیقاً مشخص نیست که سازمان‌ها با چه هدفی این مساله را پنهان می‌کنند، شاید یکی از دلایل آن، ترس از خراب شدن تصویر و اعتبار شرکتشان در ذهن مردم باشد.
 
بر اساس مقررات عمومی حفاظت از داده اتحادیه اروپا (GDPR) ، کسب وکارها باید هر گونه نقض داده یا درز داده‌ را که در سازمان‌هایشان رخ می‌دهد، طی ۷۲ ساعت اعلام کنند، اما اکثر کسب‌وکارها این کار را نمی‌کنند.
 
پاسخ‌دهندگان تحقیق کسپرسکی گفته‌اند که بیش از نیمی از تهدیدهای سایبری به معنای این است که سازمانشان قوانین وضع‌شده از سوی رگولاتورها را نقض کرده‌اند. در این میان ۶۳ درصد اشاره کرده‌اند که می‌ترسند اعتماد مشتریان به آنها، از دست برود.
 
از سوی دیگر،  نکته تناقض‌آمیز این است که کسب‌وکارها مطابقت با مقررات یا رگولاتوری را بسیار جدی تلقی می‌کنند و فقط یک‌ پنجم آنها (۲۱ درصد) اعتراف کرده‌اند که عملکرد فعلی‌شان با مقررات سازگار نیست. در این تحقیق ۲۸۲ شرکت در سراسر جهان از اروپا، آمریکای شمالی و لاتین، خاورمیانه و آسیااقیانوسیه بررسی شده‌اند.

​​