فناوری اطلاعات

به دنبال ارائه مدرک به دانشجویان نیستیم/ لزوم مهارت آموزی در اقتصاد دیجیتال

منبع: خبرگزاری فارس
رئیس دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات گفت: برای مهارت آموزی درباره سرفصلی مانند اقتصاد دیجیتال، آموزش‌هایی که منجر به مدرک تحصیلی می شود، فایده زیادی نه برای دانشجو و نه برای جامعه دارد.
 
 
صادق عباسی شاهکوه رئیس دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات درباره ایجاد رشته های میان رشته ای در این دانشکده توضیح داد: ما معتقدیم تحول دیجیتال موضوعی است که نباید برای فعال کردن افراد و آشنایی آنان با موضوع اقتصاد دیجیتال در دوره های بلند مدت در این دانشگاه برگزار شود.
 
وی ادامه داد: برای مهارت آموزی درباره سرفصلی مانند اقتصاد دیجیتال، آموزش‌هایی که منجر به مدرک تحصیلی می‌شود و دانشجو برای اخذ مدرک آن دوره ها را می‌گذراند، فایده زیادی نه برای دانشجو و نه برای جامعه دارد.
 
عباسی شاهکوه در ادامه تصریح کرد: مسلما دانشگاه‌های خوب و درجه یک در کشور وجود دارد که موضوع تدریس مباحث تئوری و ارائه مدرک به دانشجویان را انجام می‌دهند اما آنچه که در جامعه امروز نیاز به آن احساس می شود افرادی است که مهارت لازم را کسب کردند.
 
وی در پایان خاطر نشان کرد:مهارت آموزی با دوره‌های کوتاه مدت هدفی است که در دانشکده پست و مخابرات دنبال می‌شود و به همین دلیل در موضوع اقتصاد دیجیتال نیز دوره های کوتاه مدت در این دانشکده دایر است.

​​