فناوری اطلاعات

نسخه 1903 ویندوز 10 با چند هفته تأخیر منتشر می‌شود

منبع: شهر سخت افزار
 
 احتمالاً می دانید به این زودی ها ویندوز 10 بازنشسته نمی شود و در عوض مایکروسافت آپدیت های دوره ای تازه ای برای آن منتشر می کند.
طبق زمان بندی مایکروسافت می بایست جدیدترین آپدیت ویندوز 10 که به عنوان آپدیت ماه سپتامبر شناخته می شود، در ماه اکتبر منتشر شود، با این حال به نظر می رسد باید چند هفته بیشتر منتظر بمانید.
 
در حقیقت مایکروسافت هر سال دو آپدیت بزرگ برای ویندوز 10 منتشر می کند که به عنوان Feature update شناخته می شود.برخلاف آپدیت های معمول که صرفاً با رفع مشکلات و بهبود کارایی همراه هستند، آپدیت های Feature update قابلیت ها و تغییرات جدیدی با خود دارند که باعث می شوند ویندوز 10 قدیمی نشود.
 
غالباً اولین آپدیت ویندوز 10 در بهار هر سال منتشر می شود که معمولاً در ماه مارس آماده شده و در ماه آوریل یا نهایتاً مِی منتشر می شود. نسخه انتهایی این آپدیت ها غالباً به 03 ختم می شود که بیانگر ماه ساخت آن است. برای نمونه آپدیت بهار گذشته تحت نسخه 1903 در ماه مارس 2019 آماده شد.
 
دومین Feature update ویندوز 10 در فصل پاییز منتشر می شود که غالباً در ماه سپتامبر آماده شده و در ماه اکتبر در دسترس قرار می گیرد. نگارش این آپدیت ها غالباً به 09 ختم می شود که بیانگر آماده شدن در ماه سپتامبر است.
 
انتظار می رفت Feature update بعدی ویندوز 10 که به عنوان Windows 10 19H2 شناخته می شود، در ماه سپتامبر آماده شود و در نهایت در ماه اکتبر تحت نگارش 1909 منتشر شود. با این حال گزارش های غیر رسمی منتشر شده حاکی از آماده شدن این آپدیت در ماه اکتبر هستند، از این رو انتشار آن برای اواخر ماه اکتبر یا حتی در ماه نوامبر متصور است. از این رو باید چند هفته بیشتر منتظر بمانید.
 
هنوز مایکروسافت تغییر در زمانبندی انتشار نسخه 1909 ویندوز 10 را به طور رسمی اعلام نکرده است.

​​