فناوری اطلاعات

پیش‌بینی‌ها از محصولات اپل در سال ۲۰۲۰

منبع: دنیای اقتصاد
تحلیلگر معروف اپل «مینگ-چی‌کو» معتقد است اپل قصد دارد در نیمه اول سال ۲۰۲۰ از محصولات جدید خود از جمله آی‌فون SE۲، آی‌پد پرو جدید با سنسور سه‌بعدی برای پشتیبانی بهتر واقعیت افزوده، مک‌بوک پرو با سیستم کیبورد جدید و بالاخره هدست واقعیت افزوده خود رونمایی کند. پیش‌بینی‌های جدید مینگ-‌چی کو به‌تازگی در یک روزنامه چینی چاپ شده است. این اولین بار نیست که نام دیوایس‌های احتمالی اپل به گوشمان می‌خورد. برخی از این دستگاه‌ها مثل هدست واقعیت افزوده از چند سال پیش شایعات و اخبار متعددی راجع به آن شنیده شده است. حال صحبت‌های جدید این تحلیلگر برخی از این شایعات قدیمی را تایید می‌کند، البته با این تفاوت که تاریخ رونمایی دیگری برای محصولات ۲۰۲۰ اپل اعلام کرده است.
 
 
 
آی‌فون SE۲
مینگ-چی کو معتقد است نسل جدید آی‌فون SE که احتمالا با نام SE۲ معرفی می‌شود، در سه ماه ابتدایی سال ۲۰۲۰ معرفی خواهد شد. طبق گزارش‌ها طراحی این آی‌فون مشابه طراحی آی‌فون ۸ خواهد بود، البته با این تفاوت که از چیپست آی‌فون ۱۱ در آن استفاده شده است. هنوز قیمت معینی برای آی‌فون SE۲ اعلام نشده اما گفته می‌شود در مقایسه با پرچمداران ۲۰۱۹ شرکت از قیمت نسبتا پایین‌تری برخوردار است.
 
آی‌پد پرو
او همچنین ادعا کرده امسال شاهد رونمایی از مدل جدید آی‌پد پرو با سنسور سه‌بعدی پیشرفته «time-of-flight» خواهیم بود که این تکنولوژی قادر است واقعیت افزوده را با کیفیت بهتری ارائه دهد. خبرگزاری بلومبرگ هم چند ماه پیش در گزارش خود گفته بود اپل به‌دنبال به‌کارگیری دوربین سلفی مجهز به یک لیزر پیشرفته است. مینگ-چی کو معتقد است از این آی‌پد هم زمستان ۲۰۲۰ پرده‌برداری می‌شود. این تحلیلگر همچنین پیش‌بینی می‌کند هدست واقعیت افزوده اپل که برای آی‌فون طراحی شده در سه ماه دوم سال جدید رونمایی شود. اخیرا برنامه‌نویسان نیز کدهایی مخفی در «آی او اس» ۱۳ مشاهده کردند که به هدست واقعیت افزوده این شرکت مربوط می‌شد.
 
بالاخره مک‌بوک با کیبورد جدید
مینگ-چی کو پیش‌بینی می‌کند محصول بعدی اپل، مک‌بوک پرو با کیبورد «scissor-switch» معرفی شود و اپل با سیستم کیبورد پروانه‌ای که ایرادات بسیاری دارد خداحافظی می‌کند. البته هنوز مشخص نیست منظور این تحلیلگر چه مدل از مک‌بوک بوده است. ممکن است این محصول همان مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی باشد که او چند ماه پیش راجع به آن صحبت کرده بود. ضمنا بلومبرگ هم اخیرا پیش‌بینی کرد سال ۲۰۲۰ اپل از یک مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی جدید رونمایی می‌کند. مینگ-چی کو معتقد است اپل قصد دارد بهار امسال از این مک‌بوک پرو رونمایی کند.

​​