آیین‌نامه‌ها و فراخوان‌ها

همایش ملی زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات برگزار می‌شود

منبع: خبرگزاری مهر
 
همایش ملی زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات با تاکید بر موضوع شفافیت اطلاعات برگزار می‌شود.
 
 به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی، همایش ملی زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات ۲۲ مهر ۱۳۹۸ به همت کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود.
 
در همایش ملی «زیست‌بوم دسترسی همگانی به اطلاعات»، در ۶ پنل تخصصی به موانع، مسائل و زیرساخت‌های دسترسی به اطلاعات از زوایای مختلف پرداخته می‌شود.
 
عناوین پنل‌ها شامل مواردی چون شهروند الکترونیک، دولت الکترونیک، زمینه‌حقوقی و سیاستگذاری دسترسی همگانی به اطلاعات، دسترسی همگانی به اطلاعات سلامت، زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی دسترسی همگانی به اطلاعات، بلاکچین و داده‌باز، گزارش‌های مجموعه‌های فعال در حوزه دسترسی به اطلاعات و شفافیت می شود.
 
این همایش، صبح روز دوشنبه ۲۲ مهرماه با سخنرانی لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور، سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، اسوتان اسوتکوفسکی رئیس دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران و حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبائی در سالن شهید بهشتی دانشکده حقوق دانشگاه علامه طباطبائی افتتاح می‌شود.
 
روز یکشنبه در قالب پیش‌همایش، کارگاه‌هایی تخصصی با موضوع تجربه‌های بین‌المللی فناوری حقوقی، مفهوم‌شناسی داده‌باز و فناوری شهروندی برگزار می‌شود.
 
همچنین پنل پایانی همایش به گزارش‌هایی اختصاص یافته که مجموعه‌های فعال در حوزه دسترسی به اطلاعات و شفافیت ارائه می‌کنند. در این پنل، محمود حسینی مدیر موسسه مردم‌نهاد جهد، مهدی ثنایی مدیر اندیشکده شفافیت برای ایران، بهاره آروین نماینده شورای شهر تهران، محمد فرجود مدیر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و احمد توکلی نماینده سابق مجلس، به ارائه گزارش‌ می پردازند و محمدمهدی فرقانی رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی پنل را مدیریت می‌کند.
 
جزئیات کامل رویداد در وبسایت کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو به نشانی UCCST.atu.ac.ir در دسترس است.

​​