تلفن همراه

وزیر ارتباطات بیان کرد: شیوه خصوصی سازی مخابرات اشتباه بود/ زمان قانون‌گذاری وزیر را فراموش می‌کنند

منبع: ایلنا
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با شیوه غط خصوصی سازی برای مخابرات یک فضای انحصاری به وجود آمد باید گفت که از زمان خصوصی‌سازی ما در حوز تلفن ثابت عقب‌گرد داشتیم چرا نباید از وضعیت کارشناسان و بازنشسته‌ها و کارگزاران روستایی مخابرات گفت که اکنون با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند. آقایان وقت انتقاد سراغ وزیر می‌آیند اما در زمان قانون گذاری ما را فراموش می‌کنند.
 
 در مراسم آغاز به کار پست اول که اولین اپراتور بخش خصوصی در حوزه پست است محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات اظهار داشت: ما باید یاد بگیریم که وظایف خود را به بخش خصوصی واگذار کنیم آذری‌ها نعمتی‌ها و دیگر وزرا رفتنی هستنتد اما این بخش خصوصی است که می‌ماند همانطور که زمانی آقای کرباسیان متصدی پست کشور بودند و امروز در بخش خصوصی مشغول هستند.
 
وی ادامه داد: ما اول اعلام می‌کنیم که پست مخابرات و سایر حوزه‌ها خصوصی سازی شود اما بعدا از وزیر می‌پرسیم که چرا که در فلان روستا یا فلان بخش مشکل دارید این در صورتی است که دیگر وزیر ابزار لازم را ندارد و فقط نقش سیاست‌گذار و رگلاتور را ایفا می‌کند ما باید یاد بگیریم که رگلاتور خوبی باشیم.
 
وی با اشاره به روند خصوصی سازی مخابرات گفت: اصل خصوصی سازی این بخش اشتباه نبود بلکه شیوه آن غلط بود من بر خلاف نظر برخی از نمایندگان که می‌گویند بهتر است دیگر در این خصوص صحبت نکنیم بلکه اعتقاد دارم باید مشکلات را مطرح کرد باید گفت که با شیوه غط خصوصی سازی برای مخابرات یک فضای انحصاری به وجود آمد باید گفت که از زمان خصوصی‌سازی ما در حوز تلفن ثابت عقب‌گرد داشتیم چرا نباید از وضعیت کارشناسان و بازنشسته‌ها و کارگزاران روستایی مخابرات گفت که اکنون با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند. آقایان وقت انتقاد سراغ وزیر می‌آیند اما در زمان قانون گذاری ما را فراموش می‌کنند.
 
وی در خصوص صدور پروانه برای بخش خصوصی در حوز پست گفت: امیدوارم که پست اول که امروز متولد شد خدمات بهتر و در شان و شخصت مردم ارائه دهد این مساله باید مهمترین هدف مدیران این مجموعه باشد اگر شما توانستید رضایت مردم را جلب کنید پول خوبی گیرتان خواهد آمد.

​​