فناوری اطلاعات

ارتباط ماهواره ای ۴ ایستگاه مرزی هلال احمر برقرار شد

منبع: مهر
سازمان فضایی ایران از برقراری ارتباط ماهواره ای ۴ ایستگاه مرزی سازمان امداد و نجات هلال احمر و مرکز پیش بیمارستانی سازمان اورژانس کشور برای خدمت رسانی به زائران اربعین خبر داد.
 
سازمان فضایی ایران اعلام کرد که با هماهنگی و همکاری داوطلبانه شرکت‌های خصوصی، ارتباط ماهواره ای ۴ ایستگاه مرزی سازمان امداد و نجات هلال احمر و مرکز پیش بیمارستانی سازمان اورژانس کشور مستقر در ایلام برای خدمت رسانی بهتر به زائران اربعین برقرار شد.
 
براین اساس به منظور ارتقاء پایداری شبکه ارتباطی سازمان‌های امدادی و خدمت‌رسان به زائرین اباعبدالله الحسین (ع)، ارتباط ماهواره‌ای ایستگاه‌های سازمان هلال احمر در چهار نقطه مرزی خسروی، مهران، چذابه و شلمچه به عنوان پشتیبان ارتباط زمینی برقرار شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.
 
همچنین ارتباط ماهواره‌ای مرکز پیش بیمارستانی سازمان اورژانس کشور در نقطه مرزی ایلام در حال تأمین و بهره برداری است. اقدامات لازم نیز برای برقراری ارتباط خودروهای سیار در اختیار مجموعه های ICT استان‌های مرزی نیز با همکاری شرکتهای ماهواره ای انجام شده است.
 
با توجه به استقبال بی نظیر از مراسم پیاده روی اربعین امسال، سازمان فضایی ایران در تلاش است با به کارگیری ظرفیت های موجود فضایی کشور و با همکاری بخش خصوصی، در جهت ارتباط پایدار دستگاه‌های خدمات رسان در مناطق مرزی و افزایش قابلیت اطمینان و بهبود کیفیت این ارتباطات گام بردارد که گزارش اقدامات انجام شده به زودی اطلاع رسانی می شود.

​​