تلفن همراه

آلمان به‌رغم فشار آمریکا درهایش را به روی فناوری ۵G هوآوی باز می‌کند

منبع: خبرگزاری تسنیم
برلین تصمیم گرفته به شرکت بزرگ هواوی چین اجازه دهد در پروژه های زیرساختی ۵G این کشور شرکت کند.
 
 
 
به نقل از راشاتودی،  برلین تصمیم گرفته به شرکت بزرگ هواوی چین اجازه دهد در پروژه های زیرساختی 5G این کشور شرکت کند. برلین اعلام کرد قصد دارد میدانی برابر برای عرضه کنندگان فراهم کند.
 
 یک سخنگوی وزارت کشور آلمان این تصمیم را تایید کرد. این اقدام آلمان ضربه‌ای به واشنگتن است که به متحدان خود فشار می آورد هواوی را از زیرساخت‌های 5G خود کنار بگذارند. سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله فرانسه و انگلیس هنوز تصمیمی قطعی برای استفاده از هواوی نگرفته اند.
 
 هواوی از این تصمیم آلمان استقبال کرده و می گوید سیاسی کردن امنیت سایبری تنها مانع پیشرفت فناوری و توسعه اجتماعی می شود و هیچ نفعی برای حل چالش‌های امنیتی که همه کشورها با آن مواجه هستند ندارد.
 
هواوی اعلام کرد به همکاری آشکار با نهادهای نظارتی و سازمانهای صنعتی ادامه می دهد تا مطمئن شود شبکه های موبایل ایمن هستند.
 
« طی 30 سال گذشته، ما به بیش از 3 میلیارد نفر در سراسر جهان خدمت‌رسانی کرده ایم و سابقه محکمی در مسائل امنیتی داریم».
 
 این شرکت فناوری چینی که تحت تاثیر جنگ تجاری چین و آمریکا قرار گرفته اعلام کرد این هفته بیش از 60 قرارداد تجاری 5G  امضا کرده است.
 
 این شرکت همچنین گزارش داد که درآمد آن در سه فصل اول 2019 ، 24 درصد به صورت سالانه افزایش یافته و به 86 میلیارد دلار رسیده است.
 
 آمریکا فشار بر هواوی را در ماه های اخیر افزایش داده و این شرکت را از تجارت با شرکت‌های آمریکایی محروم کرده است.  آمریکا در همین ماه استارتاپ های برتر هوش مصنوعی چین را هم در لیست سیاه خود قرار داد.

​​