تلفن همراه

ویژگی‌های منحصر‌به‌‌فرد «اپل واچ» جدید

منبع: دنیای اقتصاد
 اپل در آخرین به‌روزرسانی سیستم عامل اپل‌واچ که WatchOS ۶ بود، به گونه‌ای عمل کرده که نظر کاربران را بسیار به خود جلب کرده است. اپل ماه گذشته به‌روزرسانی‌های مربوط به آی‌فون، آی‌پد، اپل تی‌وی و اپل‌واچ را منتشر کرد.اپل‌واچ جدید با سیستم عامل WatchOS ۶ شامل چند برنامه و قابلیت جدید و کاربردی است که آنها را برای شما بازگو خواهیم کرد. WatchOS ۶ جدیدترین سیستم عامل اپل برای ساعت‌های هوشمندش است. جدیدترین نسخه ساعت اپل دارای صفحه نمایش همیشه روشن و یک قطب‌نمای داخلی است. قبل از شروع استفاده از ویژگی‌های جدید در WatchOS ۶، ابتدا باید iOS ۱۳ را روی آی‌فون خود که ساعت شما به آن متصل است، نصب کنید.
 
 
حذف برنامه‌های اپل: در نسخه جدید اپل‌واچ کاربران می‌توانند برنامه‌های اپل را از اپل‌واچ خود حذف کنند و برنامه‌هایی را که از آنها استفاده نمی‌کنند به‌راحتی از صفحه نمایش خود حذف کنند. برای انجام این کار کاربران تنها می‌توانند با فشار دادن طولانی روی هر برنامه و پس از آمدن نماد X روی آن بزنند و پس از تایید، برنامه مذکور را حذف کنند. اگر نیاز به نصب مجدد یک برنامه داشتند نیز می‌توانند به راحتی آن برنامه را از اپ‌استور دانلود کنند. ردیابی سلامت زنان: اپل در نسخه جدید اپل‌واچ، برنامه‌ای موسوم به چرخه قاعدگی را مختص بانوان و برای بررسی سلامت آنها در طول دوره قاعدگی گذاشته است. ردیابی سلامت زنان در این برنامه قابل استفاده است. اپل در این به‌روز‌رسانی یک برنامه اختصاصی ردیابی چرخه قاعدگی در ساعت کاربران قرار داده که کاربران با استفاده از آن می‌توانند از سلامت کلی بدن خود طی این دوره آگاه شوند. در نسل جدید اپل‌واچ قابلیت ثبت اطلاعات کلیدی در مورد چرخه قاعدگی و باروری‌ برای بانوان فراهم شده است.
 
جلوگیری از ناشنوایی: پس از به‌روزرسانی در WatchOS ۶، کاربران برنامه جدید Noise را خواهند دید. برنامه Noise سطح دسی‌بل محیط اطراف کاربران را کنترل می‌کند و اگر در محیطی هستید که دارای سر و صدای بیش از ۸۰ دسی‌بل است (آستانه شروع آسیب به شنوایی) به کاربران هشدار می‌دهد.
 
اپ‌استور در مچ دست کاربران: اپل یک برنامه اپ‌استور اختصاصی را در WatchOS ۶ اضافه کرده است که می‌توانید از آن برای بارگیری مستقیم برنامه‌ها به ساعت استفاده کنید. اکنون کاربران برای مشاهده پیشنهادهای برنامه اپل یا جست‌وجوی یک برنامه خاص یا به‌روزرسانی هر برنامه تنها باید برنامه اَپ استور را در ساعت خود باز کنند.
 
سیری، این چه آهنگی است: اکنون برنامه شازم (Shazam) وارد اپل‌واچ شما شده است. شما فقط باید از سیری بخواهید که یک آهنگ مشخص را برای شما پیدا کند و چند ثانیه بعد نام این هنرمند را خواهند شنید و آهنگ برای کاربران پخش خواهد شد. با فشار دادن Digital Crown می‌توانید به سیری دسترسی داشته باشید، مچ دست خود را بالا ببرید و با سیری صحبت کنید یا از عبارت بیدار «هی سیری» استفاده کنید و این سوال را بپرسید که این چه آهنگی است؟ پس از آن سیری آهنگ را شناسایی خواهد کرد و اگر مایل باشد برایتان پخش خواهد کرد و می‌توانید آن را به اپل موزیک خود اضافه کنید.
 
ماشین حساب: چگونه اپل‌واچ این مدت طولانی بدون برنامه ماشین حساب بود جای سوال است؛ اما اکنون دیگر جای نگرانی نیست؛ چراکه اکنون کاربران می‌توانند تمام محاسبات خود را توسط یک ماشین حساب انجام دهند و حتی یک دکمه نکته وجود دارد که به کاربران کمک می‌کند دریابند چه مقدار پول می‌توانید در رستوران به یک پیش‌خدمت بدهید.

​​