تلفن همراه

افزایش تعداد کاربران ۵G به ۱.۶ میلیارد نفر تا ۵ سال آینده

منبع: خبرگزاری تسنیم
پیش بینی می شود بازار جهانی ۵G تا ۱.۶ میلیارد کاربر طی ۵ سال آینده رشد کند.
 
 
 
 به نقل از راشاتودی، پیش بینی می شود بازار جهانی 5G تا 1.6 میلیارد کاربر طی 5 سال آینده رشد کند. طبق گفته GSMA، مجمع بین‌المللی صنعت تلفن همراه ، منشأ بیشتر این رشد چین است.
 
 طبق گفته این مجمع، چین تا آن زمان بیش از 600 میلیون مشترک 5G خواهد داشت که حدود 40 درصد کل جهان را تشکیل می‌دهد.
 
 تا 85 درصد جمعیت چین تا 2025 مشترک خدمات تلفن همراه خواهند شد در حالی که 88 درصد این مشترکین گوشی‌های هوشمند خواهند داشت و 36 درصد از خدمات 5G استفاده می کنند.
 
رئیس مجمع بین المللی صنعت تلفن همراه گفت:« ما از تلاش مداوم چین برای ارتقاء شفافیت در جهت ساخت یک آینده مشترک از طریق همکاری و تعاون استقبال می کنیم».
 
GSMA  یک گزارش دقیق و جامع در مورد هوش مصنوعی به صورت بررسی موردی شبکه به همراه چاینا موبایل، چاینا تلکام، چاینا یونیکام، هواوی و سایر شرکت ها منتشر کرده است.
 
« ما امیدواریم شبکه تلفن همراه در چین سایر نقاط جهان را هم تشویق کند و نسل بعدی خدمات هوش مصنوعی را به وجود آورد».
 
 بانک سرمایه گذاری گلدمن ساچز به تازگی توسعه عظیم فناوری بزرگ گوشی هوشمند 5G را در 2020 پیش بینی کرده بود. یکی از تحلیل گران این بانک گفت علی رغم موانع تولید برای قطعات گوشی هوشمند 5G، انتظار می رود هواوی، غول مخابرات چین نفع زیادی ببرد. هواوی اولین تماس تلفنی 5G را برقرار کرد و اولین پایانه 5G را در 2018 بنا نهاد.
 
این شرکت فناوری که در حال حاضر در جنگ تجاری چین و آمریکا گیر افتاده، گزارش داد سهم جهانی آن از تجهیزات مخابراتی در نیمه اول سال میلادی جاری تا 28.1 درصد افزایش یافته بود. هواوی جلوتر از رقیبان جهانی خود در بازار 5G است و بیش از 60 قرارداد تجاری 5G تا به امروز امضا کرده است.

​​