فناوری اطلاعات

رشد شدید قیمت ارزهای دیجیتال؛ بیت کوین دوباره به 8600 دلار برگشت

منبع: ارز دیجیتال
قیمت ارزهای دیجیتال ساعاتی قبل و همراه با رشد شدید قیمت بیت کوین، افزایش های قابل توجهی را ثبت کردند.
 
بیت کوین که از ابتدای روز جاری یک روند افزایشی را شروع کرده و خود را به محدوده 7,600 دلار رسانده بود، دقایقی قبل موفق شد طی پامپی شدید خود را از محدوده زیر 8,000 دلار رها ساخته و دوباره تا مرز 8,800 دلار افزایش یابد.
 
 
این پامپ قیمتی که طی یک ساعت رخ داد، با افزایش 800 دلاری بیت کوین همراه بود. در حال حاضر بیت کوین 8,511 دلار خرید و فروش می‌شود و در 24 ساعت گذشته بیش از 12 درصد افزایش داشته است.
 
سایر ارزهای دیجیتال برتر بازار نیز به تبعیت از پادشاه خود، رشد کردند؛ بطوریکه بیت کوین SV با 20 درصد، بیت کوین کش با 15 درصد و لایت کوین با 13 درصد بیشترین افزایش را میان 10 ارز دیجیتال برتر به خود اختصاص دادند.
 
 
 
گفته می‌شود علت پامپ شدید بیت کوین، تاکید رئیس‌جمهور چین مبنی بر تسریع حرکت به سوی فناوری بلاک چین و پذیرش آن به عنوان یک نوآوری اصلی بوده است.
 
از سوی دیگر رشد قیمت بیت کوین در حالی رخ داد که حجم قراردادهای آتی بکت هم به بالاترین میزان تاریخ یک ماهه خود رسیده است.
 
در حال حاضر ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال بیش از 235 میلیارد دلار است و ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم و ریپل به ترتیب با ارزش معادل 153، 19 و 12.7 میلیارد دلار در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.
 

​​