تلفن همراه

فیسبوک معاینات پزشکی را هم به شما یادآوری می‌کند

Facebook medical checkups.jpg

 

فیسبوک تصمیم گرفته است از یک شبکه اجتماعی صرف فراتر رود و بر این اساس قرار است از این به بعد تاریخ معاینات پزشکی، واکسن‌ها و ... را به شما یادآوری کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این کمپانی ابزار جدیدی را برای یادآوری به کاربران ارایه کرده است که در مرحله کنونی فقط در اختیار کاربران آمریکایی قرار می‌گیرد و مبتنی بر فاکتورهای وابسته به هر شخص از جمله سن و جنس بررسی‌های خود را انجام می‌دهد تا در نهایت یک غربالگری یا آزمایش سلامت مناسب را به کاربران پیشنهاد کند.

به گفته «فرِدی آبنوسی» مدیر گروه توسعه خدمات درمانی فیسبوک، کمپانی مذکور این اقدام را با همکاری «مرکز کنترلو پیشگیری از بیماری‌های آمریکا» توسعه می‌دهد و البته دیگر گروه‌های تحقیقاتی نیز در این طرح حضور دارند. بررسی‌ها نشان داده است میلیون‌ها نفر در سراسر جهان اقدامات پیشگیرانه مبتنی بر شواهد اولیه روی بدنه خود را انجام نمی‌دهند.

ابزار جدید فیسبوک که با نام «سلامت پیشگیرانه» شناخته می‌شود از طریق اپلیکیشن موبایلی قابل جست‌وجو است. کاربران می‌توانند دریابند کدام معاینه از جمله ماموگرافی یا آزمایش کلسترول به آنها پیشنهاد می‌شود و در چه بازه‌های زمانی باید آنها را تکرار کنند.

فیسبوک همچنین به صورت فعالانه از کاربران خود درخواست کرد در شرایطی که شاغل هستند و با فضای عمومی زیاد سر و کار دارند، در بازه‌های زمانی سه ماهه آزمایش مربوط به بروز آنفلوآنزا را انجام دهند و همچنین از طریق این اپلیکیشن نزدیک‌ترین مراکز درمانی و داروخانه‌ها را به خود شناسایی کنند.

در نسخه کنونی این اپلیکیشن روشی برای بررسی اینکه آیا کاربر هم اکنون دچار آنفلوآنزا شده است یا خیر، ارایه نشده است. با این وجود اجتناب از این مسئله نیاز به یکپارچه سازی عمیق‌تر با سیستم مراقبت‌های بهداشت دارد و بر این اساس از کاربران خواسته شده است سوابق پزشکی خود را با اپلیکیشن جدید هماهنگ کنند.

 


​​