فناوری اطلاعات

اصرار مایکروسافت برای سیستم‌ عامل «ویندوز ۱۰X»

منبع: همکاران سیستم
زمانی که برای نخستین بار اخباری در مورد Windows Lite/Santorini منتشر شد، کارشناسان اعلام کردند این پلتفرم می‌تواند نسخه جدیدی ازویندوز ۱۰ باشد و در قالب استراتژی ویژه مایکروسافت برای رقابت با رایانه‌های کروم‌بوک مورد استفاده قرار گیرد. ولی زمانی که مایکروسافت از ویندوز ۱۰X به عنوان قالب جدید سیستم عامل ویندوز ۱۰ رونمایی کرد، در هیچ یک از اخبار اعلام نشد که این سیستم عامل به جز لپ‌تاپ‌های مجهز به دو نمایشگر نظیر Surface Neo در دیگر محصولات هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. به هر حال، اخبار جدیدی که منتشر شده است تصمیمات جدی مایکروسافت برای توسعه ویندوز ۱۰X را نشان می‌دهد.
حساب کاربری WalkingCat در شبکه اجتماعی توئیتر روز گذشته لینکی را به یکی از سایت‌های مایکروسافت که برای ورود به آن به رمز عبور نیاز بود منتشر کرد که این سایت با آدرس زیر شناخته می‌شد: santorini-os.azurewebsites.net.
مدت کوتاهی پس از این اتفاق گفته شد حساب کاربری Boris در توئیتر چند اسکرین شات را به نمایش گذاشت که محتوای این سایت اینترنتی را نشان می‌داد. بعد از این اتفاق مایکروسافت سایت یاد شده را حذف کرد. در این میان یکی از جالب‌ترین مطالب ارسال شده به ویندوز ۱۰X مربوط می‌شد که نشان می‌داد این سیستم عامل برای هر دو دستگاه‌های تاشو و نمایشگرهای خمیده طراحی شده است.
شرکت مایکروسافت در جریان کنفرانس سخت‌افزاری Surface در پاییز امسال برای نخستین بار سیستم عامل ویندوز ۱۰X را معرفی کرد که این اتفاق در اوایل ماه اکتبر انجام شد. در آن زمان مدیران مایکروسافت توضیح دادند ویندوز ۱۰X برای رایانه‌های مجهز به دو نمایشگر ساخته شده است. مدیران این شرکت هیچ اشاره‌ای به این مسئله نکردند که نسخه ۱۰X ویندوز در دیگر دستگاه‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

​​