بازار سرمایه

تردیدهای «تی-موبایل» و «اسپرینت» برای خرید یک شرکت مخابراتی

US-Cellular-shutterstock-650-e1564768912509.jpg

 

«کنِث میرز» مدیرعامل شرکت مخابراتی «یواِس سلولار» اعلام کرد عدم اطمینان در مورد پیشنهادهای مطرح شده از سوی اپراتورهای آمریکایی «تی-موبایل» و «اسپرینت» ناامنی‌های مالی فراوانی را برای همکاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های این شرکت در آینده به وجود آورده است.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) مدیرعامل شرکت «یواِس سلولار» توضیح داد پیشنهادهای مطرح شده از سوی دو اپراتور موبایلی «تی-موبایل» و «اسپرینت» و عدم پیگیری توسط آنها باعث شده است درآمدهای خالص «یو‌اِس سلولار» در فصل سوم سال 2019 میلادی کاهش یابد.

آقای میرز اعلام کرد «یواِس سلولار» همچنان می‌کوشد درآمدهای خود را افزایش دهد و مجموع سرمایه‌های خود را ارزیابی کند. با این وجود بحث‌های فراوان در مورد چگونگی استفاده دیگر شرکت‌های مخابراتی از شبکه «یواِس سلولار» یا مشارکت و تامین نیازهای اپراتورهای مختلف مطرح شده است.

وی خاطرنشان کرد که توانایی‌های اپراتورهای موبایلی برای ادغام با «یواِس سلولار» به درستی مشخص نیست و اپراتورهای «تی-موبایل» و «اسپرینت» هیچ زمان مشخصی را برای ادغام با این شرکت اعلام نکرده‌اند. او گفت: «همه به یک شکل این قضیه را بررسی می‌کنند و امیدوارم همه اتفاقات به خوبی پیش برود. ولی تصمیم آنها ما را دچار مشکل کرده است. روش‌های مختلفی برای این ادغام وجود دارد. ما همچنان منتظر پاسخ از سوی اپراتورهای موبایلی هستیم».

این اخبار در حالی منتشر شد که شرکت «یواِس سلولار» گزارش مالی خود را منتشر کرد. بر اساس این گزارش مشخص شد کمپانی مذکور در فصل سوم سال 2019 میلادی درآمدهای خود را با رشد 3 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 1.03 میلیارد دلار رسانده است. در این میان سود خالص شرکت مذکور برای این فصل از 35.7 میلیون دلار به 23.4 میلیون دلار کاهش یافت.

 


​​