فناوری اطلاعات

گوگل با هدف توسعه خدمات سازمانی Fitbit را خرید

منبع: همکاران سیستم
پس از یک هفته گمانه‌زنی سرانجام گوگل به صورت رسمی اعلام کرد اقدامات لازم برای خرید شرکت تولیدکننده محصولات ردیاب تناسب اندام Fitbit را به قیمت ۲٫۱ میلیارد دلار را انجام داده است. این توافق می‌تواند توانایی‌های گوگل در عرصه ساعت‌های مچی هوشمند را افزایش دهد. ولی نکته مهم‌تری که در این زمینه وجود دارد این است که اتفاق مذکور به گوگل امکان می‌دهد کسب و کار Fitbit در عرصه خدمات سلامت سازمانی و همچنین مجموعه بزرگی از داده‌های سلامت در این زمینه را در اختیار داشته باشد.
شرکت Fitbit تمامی بخش‌های مربوط به خدمات سلامت سازمانی را تحت پوشش قرار داده است و همچنین، یکپارچه‌سازی داده‌های این شرکت و با خدمات مراقبت‌های بهداشتی به گوگل امکان می‌دهد تا در زمینه مراقبت‌های بهداشتی سازمانی گام‌های بلندتر بردارد. در این میان داده‌های سلامت شرکت Fitbit می‌توانند با سیستم‌های تحلیل عمیق گوگل ادغام شوند تا نتایج بهتری از آنها به دست آید.
در بخش سخت‌افزاری نیز «ریک اوسترلو» مدیر مرکز دستگاه‌ها و خدمات گوگل در یک مطلب وبلاگی توضیح داد که خرید این کمپانی فرصتی را برای سرمایه‌گذاری بیشتر روی سیستم عامل Wear OS ایجاد می‌کند و به گوگل امکان می‌دهد دستگاه‌ها و فناوری‌های پوشیدنی بیشتری را وارد بازار کند.
او در این مطلب وبلاگی نوشت: «شرکت گوگل به دنبال همکاری‌های نزدیک خود با تیم کارشناسان توسعه دهنده Fitbit و گرد هم آوردن بهترین فناوری‌ها در زمینه هوش مصنوعی، سیستم‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری می‌تواند نوآوری‌های بیشتری را در عرصه فناوری‌های پوشیدنی ارایه دهد و محصولاتی را تولید کند تا تعداد بیشتری از مردم جهان آن را به کار گیرند. ما قصد دارید همکاری‌های نزدیکی با Fitbit انجام دهیم بهترین ساعت هوشمند و سیستم ردیاب تناسب اندام را روانه بازار کنیم.»

​​