تلفن همراه

جهرمی مطرح کرد؛ استعلام ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک از مبالغ پرداختی ارزش افزوده

منبع: خبرگزاری مهر
وزیر ارتباطات گفت: طی یک شبانه روز، ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک موبایل برای مبالغی که طی ۳ سال بابت خدمات ارزش افزوده پرداخت کرده اند، استعلام گرفتند.
 
دو روز گذشته وزیر ارتباطات با اعلام کد دستوری «ستاره ۸۰۰ ستاره ۶ مربع» از مشترکان تلفن همراه خواست تا با شماره گیری این کد دستوری از میزان مبلغی که طی ۳ سال گذشته بابت خدمات ارزش افزوده به اپراتورها پرداخت کرده اند، با خبر شوند.
 
محمدجواد آذری جهرمی در توئیتر نوشت: تاکنون ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک کد دستوری «# ۶*۸۰۰*» را گرفتند.
 
وی با تشکر از همکاری مشترکان موبایل در این طرح، خطاب به مشترکان افزود: اگر شکایتی دارید و می خواهید آن را پیگیری کنید، با هر ادبیاتی که دوست دارید شکایت خود را به صورت کاملا رایگان به شماره ۸۰۰۷ پیامک کنید و به دوستان و آشنایان خود نیز این روش را اطلاع دهید.
 
به گزارش مهر، چندی است که وزیر ارتباطات شفاف سازی ارائه خدمات ارزش افزوده تلفن همراه (VAS) که از سوی اپراتورها و با حضور شرکتهای ثالث ارائه کننده این خدمات عرضه می شود قصد پایان دادن به این بازار را دارد.
 
آذری جهرمی ارزش بازار خدمات VAS را حدود ۲۶۰۰ میلیارد تومان برآورد می کند و به دلیل مشکلاتی از جمله کلاهبرداری و سوءاستفاده از ناآگاهی کاربران که توسط خدمات دهندگان ارزش افزوده ایجاد شده، قصد دارد این خدمات را پایان دهد.
 
وی دلیل تعطیلی بازار کسب و کارهای ارزش افزوده را اجحاف حقوق کاربران و تخلف و کلاهبرداری شرکتهایی عنوان کرده که این بازار را در اختیار گرفته اند و تاکید دارد که مهمترین موضوع در برخورد با VAS ، حق الناس است که از سوی این شرکتها نادیده گرفته می شود.
 
بررسی ها نشان می دهد که از روز گذشته پاسخ استعلام کد دستوری اعلام شده به بسیاری از مشترکان اپراتورها، پیامک نشده و امکان دریافت جزئیات مبالغ پرداختی مشترکان نیز با اختلال همراه است. 

​​