تلفن همراه

استقبال از شفاف‌سازی در حوزه خدمات ارزش افزوده

منبع: ایرنا
 
#۶*۸۰۰* به کد محبوب مردم تبدیل شده است، کدی که مصداق این جمله معروف است؛ «چیزهایی است که نمی‌دانی». بسیاری از کاربران پس از گرفتن این کد دستوری متوجه شدند مبالغ عجیبی از حساب شان کسر شده است. از رقم های اندک گرفته تا ۱۲میلیون تومان.
 
وزیر ارتباطات امروز در جمع نمایندگان کمیسیون صنایع  مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: تاکنون بیش از ۳میلیون و ۲۰۰هزار نفر از طریق کد دستوری #۶*۸۰۰*، مبالغی که از حساب آن ها کسر شده است را استعلام گرفته اند و ۴۰۰ هزار شکایت هم به ثبت رسیده است. فقط در یک مورد ۱۲ میلیون تومان ظرف دو سال از یک شهروند جوانرودی کلاهبرداری شده است.
محمدجواد آذری جهرمی دو روز قبل به کاربران فضای مجازی اعلام کرد با شماره گیری کد #۶*۸۰۰* میزان پولی که خدمات ارزش افزوده از آن ها دریافت کرده است را مشاهده کنند.
خدمات ارزش افزوده‌ای که خیلی ها حتی از عضویت در آن ها اطلاع نداشتند و از طریقی غیر از خواست خودشان به عضویت این سرویس ها درآمده بودند.
 
در دقایق اولیه شماره گیری این کد به دلیل استقبال زیاد کمی با اختلال رو به رو شد اما از چند ساعت بعد شماره گیری کد و دریافت پیامک ها روی روال افتاد.  
پس از آن اسکرین شات‌های بسیار زیادی در فضای توئیتر منتشر شد. وزیر ارتباطات نیز اسکرین شات های ارسالی کاربران را استوری کرد.
عددهایی که در این بین به چشم می خورد از ۱۰۰ تومان شروع می شود و تا الان بیشترین رقمی که منتشر شده مربوط به فردی است که ۱۲میلیون تومان طی سه سال گذشته از حساب او بابت خدمات ارزش افزوده کسر شده است.

​​