تلفن همراه

آغاز عرضه هولولنز ۲ مایکروسافت با قیمت ۳۵۰۰ دلار

منبع: آی تی ایران
 هدست واقعیت ترکیبی «هولولنز ۲» مایکروسافت از روز جمعه رسما عرضه شده است. این هدست که اوایل امسال معرفی شده بود، حالا با قیمت ۳۵۰۰ دلار برای مشتریانی که این هدست را در بیش از ۵۰ کشور دنیا پیش‌خرید کرده بودند، ارسال خواهد شد. هولولنز ۲ نسخه جدید نسل اول هدست هولولنز مایکروسافت محسوب می‌شود که در مقایسه با نسل قبلی از زاویه دید بیشتر و تشخیص حرکات پیچیده‌تر بهره می‌برد.
هولولنز ۲ در کشورهای آمریکا، فرانسه، آلمان، ایرلند، نیوزیلند، استرالیا و بریتانیا عرضه می‌شود. طبق گفته‌ها، این هدست وزن خیلی کمتری نسبت به نسل اول داشته و زاویه دید آن بهبود قابل‌توجهی پیدا کرده است. همچنین نگاه کردن به اطراف با محدودیت خیلی کمتری همراه است. همچنین مایکروسافت در هولولنز ۲ از سیستم پیشرفته و تمام‌عیار تشخیص حرکات هم استفاده کرده است. در این سیستم نه‌تنها از قابلیت «Air Tap» نسل اول پشتیبانی می‌شود، بلکه امکان بلند کردن، درگ کردن اشیا و حتی بالا کشیدن منو با لمس دکمه روی مچ کاربر هم وجود دارد. چنین قابلیت‌هایی برای مجاب کردن شرکت‌ها به ارتقای هولولنز خود از نسل یک به نسل۲ حیاتی محسوب می‌شوند.
 
برخلاف هولولنز یک که مایکروسافت چند بازی و اپلیکیشن هنری را با آن عرضه کرد، هولولنز ۲ صرفا برای کسب‌و‌کارها به‌خصوص مشاغل صنعتی و تولیدی طراحی شده که وجود یک نمایشگر بدون نیاز به دخالت دست بسیار حیاتی و کاربردی محسوب می‌شود. همچنین مایکروسافت طبق قراردادی که با دولت ایالات‌متحده امضا کرده، نسخه نظامی هولولنز ۲ را نیز به‌زودی عرضه خواهد کرد. مدیر ارتباطات مایکروسافت گفته که هولولنز یک همچنان توسط مایکروسافت پشتیبانی می‌شود، اما این امکان وجود دارد برنامه‌نویسان از این به بعد بیشتر سمت برنامه‌هایی بروند که برای اجرای آنها به هولولنز ۲ نیاز باشد. او گفت اکثر کسانی که هولولنز ۲ را پیش‌خرید کرده‌‌اند، افرادی هستند که مایلند هولولنز نسل یک خود را به نسل ۲ ارتقا دهند.a

​​