فناوری اطلاعات

عملکرد پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مطلوب و قابل دفاع است

منبع: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات
57361448_0_0_0_0_0_0.jpg
عضو هیات رئیسه‌ کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: اگر از پتانسیل مراکز پژوهشی استفاده کنیم دانشگاه‌های ما پویا و مساله محور می‌شوند و پژوهش‌های آینده به مراکز دانشگاهی و پژوهشی سپرده می‌شوند.
 
 به نقل از سیتنا، سعید باستانی پیرامون ارزیابی فعالیت پژوهشگاه به عنوان بازوی پژوهشی حوزه‌ ICT کشور، گفت: واقعا عملکرد پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مطلوب و قابل دفاع است. اتفاقات خوبی در این پژوهشگاه می‌افتد و حرکت رو به جلوست.
 
عضو هیات رئیسه‌ کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: حوزه‌ پژوهش حوزه‌ای رو به جلوست که تعریف مشخصی در دنیا دارد. تمام شرکت‌ها هم بخش تحقیق و توسعه دارند و زمانی که علم کاری را ندارند به سمت بخش‌های پژوهشی یا دانشگاه‌ها می‌روند و برای حل موضوعاتشان از آن‌ها کمک می‌گیرند.
 
باستانی، ادامه داد: پژوهش بخش اول کار است و دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی با کمک صنعت این کار را پیش می‌برند و به توسعه‌ کار کمک می‌کنند.
 
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، افزود: اگر از پتانسیل مراکز پژوهشی استفاده کنیم دانشگاه‌های ما پویا و مساله محور می‌شوند و پژوهش‌های آینده به مراکز دانشگاهی و پژوهشی سپرده می‌شوند.
 
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر لزوم برون سپاری فعالیت‌های پژوهشی و استفاده از پتانسیل بخش دانشگاهی برای اجرای فعالیت‌های پژوهشی در پژوهشگاه‌ها، گفت: به عنوان مثال وزارت نفت کارهایش را صرفا به دست پژوهشگاه نفت می‌سپارد که این محدود کردن مشکل ایجاد می‌کند.
 
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ابراز امیدواری کرد که پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در برون‌سپاری فعالیت‌های پژوهشی‌اش گام‌های موثرتری بردارد.

​​