تلفن همراه

کاربران دستبندهای سلامتی شرکت «فیت بیت» را تحریم کردند

منبع: خبرگزاری مهر
 
پس از آنکه گوگل شرکت فیت بیت را خرید، بسیاری از کاربران دستبندهای سلامتی این شرکت به دلایل امنیتی و فاش شدن اطلاعات شخصی قصد دارند از گجت هایشان استفاده نکنند.
 
 به نقل از دیلی میل،  چندی قبل گوگل اعلام کرد شرکت «فیت بیت» را خریده است. پس از آن بسیاری از کاربران دستبندهای سلامتی «فیت بیت»، تصمیم گرفته اند از گجت هایشان استفاده نکنند.
 
این در حالی است که بسیاری از کاربران ناراضی فیت بیت در توئیتر دلیل این اقدام را خرید شرکت تولید کننده گجت توسط گوگل و دلایل امنیتی و حفظ نشدن حریم شخصی اعلام کرده اند.
 
برخی دیگر از کاربران این دستبند تهدید کرده اند از گجت های پوشیدنی دیگر مانند ساعت های هوشمند  اپل و گارمین استفاده خواهند کرد.
 
 در همین راستا رابرت اپستین یکی از محققان انستیتو تحقیقات رفتارشناسی و فناوری آمریکا در توئیتر نوشت: هرچند بعید به نظر می رسد اما ظاهرا گوگل قصد دارد برنامه مبهم نظارتی خود را گسترش دهد. این شرکت فیت بیت را خریده تا خواب، فعالیت ها، ورزش، ضربان قلب و اطلاعات دیگر را جمع آوری کند. فیت بیت مانند گوگل از این اطلاعات برای دخالت در امور ما استفاده نمی کند.
 
درهمین راستا فیت بیت و گوگل به سرعت نسبت به واکنش های منفی کاربران پاسخگوی بودند. جیمز پارک مدیر ارشد اجرایی فیت بیت در این باره گفت: دستورالعمل های امنیتی و حفظ حریم شخصی قدرتمند بخشی از سیاست های شرکت ما از روز نخست بوده و این امر تغییر نخواهد کرد. این شرکت هیچ گاه اطلاعات شخصی کاربران را نمی فروشد و اطلاعات سلامتی  فیت بیت هیچ گاه در تبلیغات گوگل استفاده نخواهد شد.
 
در حال حاضر فیت بیت  ۲۸ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد و گوگل آن را به قیمت ۲.۱ میلیارد دلار خریده است.

​​