فناوری اطلاعات

آمریکا علیه هواوی قوانین محدودکننده جدید وضع می کند

منبع: خبرگزاری مهر
 
دولت آمریکا درصدد وضع قوانین محدودکننده بیشتری علیه هواوی است تا صادرات محصولات دارای فناوری ایالات متحده به این شرکت چینی دشوارتر شود.
 
 به نقل از آسین ایج، وزارت بازرگانی آمریکا در ماه می گذشته شرکت هواوی را در فهرست سیاه خود قرار داده و علت این مساله را نگرانی های امنیتی عنوان کرده بود. به نظر می رسد این محدودیت جلوی دسترسی هواوی به برخی اقلام صادراتی فناورانه آمریکا را نگرفته و از همین رو این کشور قصد دارد به هر نحو ممکن محدودیت یادشده را تشدید کند.
 
دولت آمریکا قصد دارد به این شیوه جلوی صادرات بسیاری از اقلام فناورانه برای استفاده هواوی را که در خارج از ایالات متحده تولید می شوند، اما حاوی اقلام و اجزای آمریکایی هستند را نیز بگیرد. هنوز جزئیات قوانین محدودکننده جدید اعلام نشده است.
 
منابع مطلع می گویند دامنه محدودیت های تازه از اقلام حساس فراتر رفته و حتی اقلامی که برای تولید تراشه های تلفن همراه، برخی نرم افزارها و غیره مورد استفاده قرار می گیرند را نیز در بر می گیرد. در این صورت هواوی که دومین شرکت بزرگ سازنده گوشی های هوشمند در جهان است، با مشکلاتی جدی مواجه می شود.
 
صاحب نظران می گویند هواوی تا به حال همیشه راه هایی برای دور زدن تحریم های اقتصادی آمریکا پیدا کرده و به نظر می رسد این بار هم راهی برای این کار خواهد یافت.

​​