تلفن همراه

مسابقه سراسری «جایزه سال استیکر» برگزار می شود

منبع: خبرگزاری مهر
 
اولین مسابقه سراسری «جایزه سال استیکر» با هدف تولید استیکرهای بومی- ایرانی برای استفاده در فضای مجازی توسط شبکه اجتماعی «آیگپ» برگزار می‌ شود.
 
به نقل از آیگپ، این شبکه اجتماعی با هدف تولید استیکرهای بومی- ایرانی برای استفاده در فضای مجازی فراخوان اولین مسابقه سراسری «جایزه سال استیکر» را منتشر کرد.
 
در مرحله اول این فراخوان، محوریت با ساخت استیکر خنده، گریه، دوست داشتن، عصبانیت و لایک است و شرایط شرکت در آن شامل تمامی هنرمندان رشته های کارتون ، کاریکاتور ، گرافیک ، تصویرسازی ، انیمیشن ، نقاشی ، طراحی و ... می شود. هر شرکت کننده در ابتدا باید یک کاراکتر اصلی در قالب موضوعات ۵ گانه طراحی (جمعا ۵ استیکر) و ارسال کند.
 
این آثار باید به روز باشد و نباید قبلا برای هیچ پیام رسانی ارسال و استفاده شده باشد. درهمین حال آثار ارسالی باید بر اساس فرهنگ بومی- ایرانی (داستان ها، حماسه ها، شخصیت های اساتیری و معاصر و ...) طراحی شده باشند.
 
آثار ارسالی باید با فرمت PDF با طول یا عرض ۲۰۰۰ پیکسل و رزولوشن ۳۰۰ dpi ارسال شود. این آثار باید به نشانی ایمیل پیام رسان بومی آیگپ st۹۸@igap.net ارسال شود.
 
اعضای هیات داوران این مرحله را بهرام عظیمی، علی رادمند و سیدمسعود شجاعی طباطبایی تشکیل می دهند و به تمامی هنرمندانی که آثارشان به نمایشگاه راه یابد، مبلغ ۲۰ میلیون ریال اهدا خواهد شد. اهدای این مبلغ منوط به تکمیل بسته ۲۰ عددی استیکر طبق فرمت ارائه شده و تایید هیئت داوران خواهد بود.
 
بعد از داوری اولیه آثار و انتخاب برای راهیابی به نمایشگاه، شرکت کنندگان باید ۱۵ استیکر براساس ایموجی دلخواه برای داوری نهایی ارسال کنند.
 
مهلت ارسال آثار در مرحله اول ۳۰ آذرماه ۱۳۹۸ ، انتخاب آثار در مرحله اول سوم دی ماه، اعلام اسامی راه یافتگان به نمایشگاه چهارم دی ماه و مهلت ارسال آثار در مرحله دوم، ۲۰ دی ماه ۱۳۹۸ اعلام شده است. داوری نهایی این مسابقه نیز ۲۳ دی ماه همزمان با روز جهانی استیکر خواهد بود و مراسم اختتامیه و اهدای جوایز ۳۰ دی ماه درنظر گرفته شده است.
 
جوایز این مسابقه به شرح زیر است:
 
رتبه اول جایزه سال استیکر: ۱۳۰ میلیون ریال به همراه تندیس و لوح تقدیر
رتبه دوم جایزه سال استیکر: ۱۰۰ میلیون ریال به همراه تندیس و لوح تقدیر
رتبه سوم جایزه سال استیکر: ۷۰ میلیون ریال به همراه تندیس و لوح تقدیر

​​