فناوری اطلاعات

مدیرعامل کوالکام از لزوم همکاری با هواوی خبر داد

منبع: شهر سخت افزار
 
 مدیرعامل کوالکام، Steve Mollenkopf، در یکی از مصاحبه‌های اخیر خود ضمن اشاره به وجود جو رقباتی میان کوالکام و هواوی در برخی از حوزه‌ها، از لزوم همکاری این دو کمپانی برای پیشرفت و تکامل فناوری 5G خبر داد.
 
اظهارات بالا در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر وضعیت 5G و نگاه کوالکام به این فناوری به عنوان رقابت با چینی‌ها بوده است. Mollenkopf در ادامه صحبت‌های خود افزود: کوالکام و هواوی در حوزه 5G، در نقطه مقابل هم قرار ندارند. هر دو کمپانی احتیاج به همکاری برای توسعه و تعریف استانداردهای بین‌المللی برای فناوری 5G دارند.
 
Mollenkopf در ادامه سخنان خود با صراحت هرچه تمام‌تر گفت: رقابت در این حوزه به نفع هیچکدام از کمپانی‌ها نیست. اگرچه دو کمپانی در حوزه فناوری‌های ارتباطی با یکدیگر رقابت گسترده‌ای دارند، اما حصول همکاری سبب پیشرفت سریع‌تر فناوری 5G خواهد.
 
پیش از این سخنان، Mollenkopf در مصاحبه خود درباره پیشرفت شرکت چینی در حوزه 5G و پشت سر گذشتن آمریکایی‌های اینگونه اظهار نظر کرده است:
 
چینی‌ها هنوز در حوزه فناوری 5G، شرکت‌های آمریکایی را پشت سر نگذاشته‌اند. با این حال پیشرفت آن‌ها در این حوزه، علی‌الخصوص در ساخت پایگاه‌های 5G، بسیار سریع و قابل توجه بوده است.
 
اگرچه تا حدی احتمال همکاری این کمپانی وجود دارد، با این حال همچنان جوی رقابتی بر حوزه 5G حاکم است. حال باید منتظر ماند و دید روابط این دو غول‌ حوزه ارتباطات در آینده به چه صورت پیش خواهد رفت.

​​